Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حدود نهصد هزار خودروی معیوب آئودی جمع‌آوری و تعمیر می‌شود

مدل‌های معیوب A4، A5 و نیز Q5 ساخته شده میان سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ هستند
مدل‌های معیوب A4، A5 و نیز Q5 ساخته شده میان سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ هستند
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این مشکل فنی که در بخاری اضافی خودرو ایجاد شده، ممکن است باعث آتش‌سوزی شود.

آگهی

شرکت خودروسازی آئودی ۸۷۵ هزار دستگاه از مدل‌های مختلف تولیدی خود را به دلیل مشاهده مشکلی در سامانه گرمایشی از بازار جمع‌آوری و تعمیر می‌کند. مسئولان این شرکت بزرگ خودروسازی آلمان روز چهارشنبه اعلام کردند این مشکل فنی که در بخاری اضافی خودرو ایجاد شده، ممکن است باعث آتش‌سوزی شود.

به گفته سخنگوی شرکت آئودی، مدل‌هایی که این سامانه تکمیلی روی آنها نصب و دچار اشکال فنی شده عبارتند از: A4، A5 و نیز Q5 ساخته شده میان سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵.

تنها ۳۳ هزار دستگاه از این مدل‌های معیوب در آلمان هستند، اما مسئولان آئودی تعداد دقیق آنها در کشورهای دیگر را اعلام نکرده‌اند.

سخنگوی آئودی گفت این مشکل تا کنون هیچ گونه آسیب جانی به بار نیاورده، اما سبب ایجاد دود و بوی سوختگی کابل در برخی خودروها شده است.

قرار است آئودی به مرور با مالکان این خودروها تماس گرفته و خودرو آنها را تعمیر کند، اما به این افراد توصیه کرده که تا قبل از تعمیر، از بخاری اضافه استفاده نکنند.

بخاری اضافی در سامانه گرمایشی برخی مدل‌های خودرو در مناطق سردسیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیشینه رسوایی آئودی و فولکس واگن

شرکت آئودی که متعلق به گروه خودروسازی فولکس واگن آلمان است و کارخانه آن در ایالت بایرن قرار دارد، در ماه اکتبر سال جاری میلادی نیز از مالکان ۲۵۰ هزار مدل از خودروهای تولیدی‌اش که نظیر همین مشکل را داشتند، خواسته بود تا به تعمیرگاه مراجعه کنند.

این شرکت همچنین در اواخر ماه ژوئیه، اوایل مرداد گذشته ۸۵۰ هزار دستگاه از مدل‌های مختلف تولیدی خود را برای تعمیر فراخوانده بود. مشکل آن خودروها در پیوند با ماجرای «دیزل گیت» بود. این رسوایی بزرگ، در پی تقلب مسئولان فولکس واگن در اعلام میزان آلایندگی موتورهای دیزلی افشا شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۳۲۰ هزار خودرو بی‌ام‌و در پی نقص فنی منجر به آتش‌سوزی از بازار جمع می‌شود

فولکس واگن پذیرفت گناهکار است و غرامت بیشتری می پردازد

ادامۀ زیان فولکس واگن در پی رسوایی تقلب