Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دایملر صدها هزار خودروی مرسدس بنز دیزل را برای کنترل فرا می‌خواند

دایملر صدها هزار خودروی مرسدس بنز دیزل را برای کنترل فرا می‌خواند
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تحقیق درباره تقلب خودروسازان در آلمان از سال ۲۰۱۵ با کشف تقلب فولکس‌ واگن در نشان دادن آلایندگی موتور خودروهای تولیدی این شرکت آغاز شد.

آگهی

آژانس خودرو وزارت ترابری آلمان، کی‌بی‌ای، به شرکت دایملر دستور داد تا مالکان صدها هزار دستگاه خودرو مرسدس بنز دیزل ساخت این شرکت را برای کنترل مشکلی در پیوند با آلایندگی موتور فرا خواند.

گروه خودروسازی دایملر آلمان روز جمعه ۱۹ مهر با تأیید این خبر گفته است که از این دستور مقام‌های آژانس خرسند نیست، اما با این حال با آنها همکاری می‌کند. این فراخوان مربوط به خودروهای موجود در اروپاست و دست کم ۲۶۰ هزار مورد آن شامل خودروهای ون مدل «اسپرینتر» تولید شده تا پیش از ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ است.

به گزارش رسانه‌های آلمان، کی‌بی‌ای در اوایل ماه جاری میلادی تحقیقاتی را درباره استفاده دایملر از یک نرم‌افزار غیرقانونی روی موتورهای او.ام.۶۵۱ آغاز کرده است. گروه دایملر در این پرونده به این مظنون است که با نصب این نرم‌افزار روی مدل‌های دیزل آزمایشی خود در آزمایشگاه، میزان آلایندگی آنها را کمتر از حد واقعی نشان داده است. موتورهای او.ام.۶۵۱ معمولا استاندارد موسوم به «یورو۵» را رعایت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

دایملر که پیش از این نیز مجبور به صدور فراخوان برای ۷۰۰ هزار خودرو مرسدس بنز شامل ۳۰۰ هزار خودرو در آلمان شده بود، می‌گوید کاربرد نرم‌افزار مورد نظر غیر قانونی نیست زیرا هیچ گونه «تغییر منفی» در میزان آلایندگی موتور ایجاد نمی‌کند. با این حال این غول خودروسازی آلمان خودروهای مورد دار را با روند بسیار کندی فراخوانده و سامانه مخصوص ترمیم نرم‌افزار در موتور را روی آنها نصب می‌کند.

اگر تحقیقات کی‌بی‌ای ادعای این آژانس را تأیید کند، چهار مسئول ارشد دایملر در پیوند با این پرونده در مظان اتهام قرار خواهند گرفت.

تحقیق درباره تقلب خودروسازان در آلمان از سال ۲۰۱۵ با کشف تقلب فولکس‌ واگن در نشان دادن آلایندگی موتور خودروهای تولیدی این شرکت آغاز شد. در آن زمان حدود ۱۱ میلیون خودرو شامل ۲.۵ میلیون خودرو در آلمان، مشمول این تقلب فولکس واگن بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسوایی فولکس واگن؛ مدیرعامل پیشین از سوی دادگاه آمریکا متهم شد

سقوط بازار خودروهای نو در روسیه

چالش کمبود تراشه؛ اروپا برای تصاحب ۲۰ درصد از بازار اقدام می‌کند