Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمریکا: گفتگوها با سه کشور اروپایی درباره نواقص برجام ادامه دارد

آمریکا: گفتگوها با سه کشور اروپایی درباره نواقص برجام ادامه دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گزارش رویترز قدرتهای اروپایی بدنبال ارائه بسته پیشنهادی به دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا هستند تا توافقنامه هسته ای با ایران را نجات دهند.

آگهی

هدر نائورت، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت درباره وضعیت توافق هسته ای با ایران گفت که آمریکا گفتگوها با سه کشور اروپایی درباره نگرانی های موجود درباره برجام را ادامه می دهد.

گفتگوی آمریکا با فرانسه، بریتانیا و آلمان بر سر برجام در هفته های اخیر تشدید شده است.

هدر ناتورت به خبرنگاران افزود که جزئیات ویژه ای درباره این مذاکرات در اختیار ندارد اما گفت که این نوع گفتگوها و مذاکرات بطور مداوم در جریان است.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین گفت که گفتگوها و مذاکرات آمریکا با کشورهای اروپایی درباره نگرانی هایمان درباره نواقص برجام باعث شده است که اروپایی ها بخوبی با نگرانی های ما آشنا شوند. او گفت که بریان هوک نماینده آمریکا در مذاکره با اروپایی ها در بروکسل با همه طرف ها گفتگو کرده است و مجموعه ای از گزینه هایی که روی میز است را مورد بررسی قرار داده اند.

برخی در اروپا بریان هوک را تنها امید زنده نگه داشتن برجام ارزیابی می کنند.

هدر نائورت همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینکه محمد جواد ظریف در ویدئویی گفته است که هیچ نوع مذاکره ای درباره برجام را نمی پذیرد گفت که در اینباره اظهار نظر نمی کند.

به گزارش رویترز قدرتهای اروپایی بدنبال ارائه بسته پیشنهادی به دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا هستند تا توافقنامه هسته‌ای با ایران را نجات دهند. آنها همچنین کار بر روی برنامه ای را آغاز کرده اند که در صورت خروج آمریکا از برجام، از روابط تجاریشان با ایران حفاظت کند.

ترامپ در چندین نوبت توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ ایران و قدرتهای جهانی از جمله آمریکا را فاجعه توصیف کرده است و در حال حاضد همه چشم ها به ۱۲ ماه مه (۲۲ اردیبهشت) دوخته شده است تا مشخص شود آمریکا چه تصمیمی درباره برجام خواهد گرفت.

محمد جواد ظریف روز پنج شنبه با انتشار ویدئویی اعلام کرد که ایران درباره برجام مذاکره مجدد نخواهد کرد.

در داخل ایران موضع‌گیری‌ها درباره اینکه واکنش ایران در صورت خروج آمریکا از برجام چه خواهد بود چندان روشن نیست. با اینکه علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل رهبر جمهوری اسلامی پیشتر گفته بود که در صورت خروج آمریکا از برجام، ایران نیز خارج می شود، حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در بریتانیا روز پنجشنبه گفت که در صورت خروج واشنگتن از برجام «احتمال خروج ایران» نیز وجود دارد.

محمد باقر نوبخت که به مرد همیشه امیدوار دولت روحانی مشهور شده است روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت روز معلم گفت که به احتمال قوی آمریکا از برجام خارج می شود و «ما باید منتظر متفاوت شدن اوضاع کشور» باشیم.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه: تا زمان پایبندی همه طرف‌ها به برجام آن‌را اجرا خواهیم کرد