دبیرکل سازمان ملل: تا وقتی جایگزینی وجود ندارد، آمریکا نباید از برجام خارج شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل
آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل   -   کپی رایت  عکس: رویترز

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل، از دونالد ترامپ، رئیس جهموری ایالات متحده آمریکا خواست که از توافق هسته‌ای با ایران که مانع از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای می‌شود، خارج نشود.

به گزارش رویترز، آقای گوترش در گفتگو با بی بی سی گفته است که که اگر توافق هسته‌ای با ایران در سال ۲۰۱۵ حاصل نمی‌شد، خطر وقوع جنگ جدی بود. آقای گوترش تاکید کرده اکنون نیز در دوران خطرناکی قرار داریم و در این شرایط آمریکا نباید از برجام خارج شود.

دبیرکل سازمان ملل متحد خاطرنشان کرده که برجام به عنوان یک پیروزی مهم دیپلماتیک باید حفظ شود و نقض آن تنها در شرایطی موجه است که جایگزین خوبی برای آن وجود داشته باشد.

او همچنین در مورد روند مذاکرات هسته‌ای با کره شمالی نیز گفته که در حال حرکت به سمت شکل‌گیری یک توافق معنادار در مورد فعالیت‌های هسته‌ای این کشور هستیم.

بیشتر بخوانید:

درخواست دبیرکل سازمان ملل از دونالد ترامپ در شرایطی صورت می‌گیرد که رئیس جمهوری آمریکا، در کمتر از ده روز دیگر(۱۲ ماه می) باید در مورد تعلیق تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران تصمیم گیری کند.

پیشتر مقام‌های ارشد اروپایی از جمله رئیس جمهوری فرانسه و صدراعظم آلمان نیز از آقای ترامپ که همواره منتقد سرسخت برجام بوده، خواسته‌اند که همچنان به این توافق پایبند بماند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید