محمد صلاح ستاره ای کهکشانی که مصری ها به او لقب «فرعون» داده اند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
محمد صلاح ستاره ای کهکشانی که مصری ها به او لقب «فرعون» داده اند

محمد صلاح، کاپیتان تیم ملی مصر، بی تردید در حال حاضر بهترین بازیکن فوتبال جهان است. مهاجم باشگاه لیورپول پس از دو گلی که سه شنبه شب در کمال خونسردی و زیبایی وارد دروازه تیم رم کرد تا لیورپول با خیال راحت به دیدار برگشت نیمه پایانی لیگ قهرمانان اروپا برود، یک اسطوره در مصر است. از یاد نبریم که میلیون ها نفر در انتخابات اخیر ریاست جمهوری مصر بدون اینکه او نامزد باشد نام صلاح را در صندوق های انتخاباتی انداختند.

صلاح بسیاری از رکوردها را جابجا کرده است از جمله رکورد گلزن ترین بازیکن آفریقایی حاضر در لیگ برتر انگلستان. صلاح توانسته رکورد دیدیه دروگبای ساحل عاجی را جابجا کند. او تاکنون در ۴۷ بازی لیورپول در این فصل ۴۳ گل وارد دروازه رقبا کرده است.

تصویر صلاح این روزها در خیابان های قاهره به راحتی بر روی آگهی ها و یا گرافیتی ها خیابانی ظاهر می شود. عکس او تیتریک اکثرقریب به اتفاق روزنامه های مصر در چهارشنبه بودند. مصری ها امیدوار هستند با حضور کشورشان پس از نزدیک به سه دهه در جام جهانی و تکیه بر ستاره این تیم محمد صلاح از مرحله مقدماتی صعود کنند.  

برخی از روزنامه های مصری از صلاح به «عنوان پادشاه مصر» و یا «فرعون از خواب خفته» یاد می کنند. استیون جرارد اسطوره باشگاه لیورپول می گوید: «صلاح بهترین دوران فوتبالش را سپری می کند. مقایسه او با رونالدو و مسی سخت است چون آنها برای مدتی طولانی در اوج بودند اما شکی نیست که محمد صلاح در حال حاضر بهترین بازیکن دنیا است.»