Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

محمد صلاح ستاره ای کهکشانی که مصری ها به او لقب «فرعون» داده اند

محمد صلاح ستاره ای کهکشانی که مصری ها به او لقب «فرعون» داده اند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در این روزها تصویر محمد صلاح در گوشه گوشه خیابان های قاهره، پایتخت مصر دیده می شود.

آگهی

محمد صلاح، کاپیتان تیم ملی مصر، بی تردید در حال حاضر بهترین بازیکن فوتبال جهان است. مهاجم باشگاه لیورپول پس از دو گلی که سه شنبه شب در کمال خونسردی و زیبایی وارد دروازه تیم رم کرد تا لیورپول با خیال راحت به دیدار برگشت نیمه پایانی لیگ قهرمانان اروپا برود، یک اسطوره در مصر است. از یاد نبریم که میلیون ها نفر در انتخابات اخیر ریاست جمهوری مصر بدون اینکه او نامزد باشد نام صلاح را در صندوق های انتخاباتی انداختند.

صلاح بسیاری از رکوردها را جابجا کرده است از جمله رکورد گلزن ترین بازیکن آفریقایی حاضر در لیگ برتر انگلستان. صلاح توانسته رکورد دیدیه دروگبای ساحل عاجی را جابجا کند. او تاکنون در ۴۷ بازی لیورپول در این فصل ۴۳ گل وارد دروازه رقبا کرده است.

تصویر صلاح این روزها در خیابان های قاهره به راحتی بر روی آگهی ها و یا گرافیتی ها خیابانی ظاهر می شود. عکس او تیتریک اکثرقریب به اتفاق روزنامه های مصر در چهارشنبه بودند. مصری ها امیدوار هستند با حضور کشورشان پس از نزدیک به سه دهه در جام جهانی و تکیه بر ستاره این تیم محمد صلاح از مرحله مقدماتی صعود کنند.  

برخی از روزنامه های مصری از صلاح به «عنوان پادشاه مصر» و یا «فرعون از خواب خفته» یاد می کنند. استیون جرارد اسطوره باشگاه لیورپول می گوید: «صلاح بهترین دوران فوتبالش را سپری می کند. مقایسه او با رونالدو و مسی سخت است چون آنها برای مدتی طولانی در اوج بودند اما شکی نیست که محمد صلاح در حال حاضر بهترین بازیکن دنیا است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توافق فرعون با قرمزها؛ صلاح با لیورپول تمدید کرد

فدراسیون فوتبال مصر: محمد صلاح تنها سه هفته در دسترس نخواهد بود

حواشی فینال کوپا آمریکا ادامه دارد؛ دستگیری رئیس فدراسیون کلمبیا و پسرش به اتهام درگیری با ماموران