ترامپ : اگر دیدار با کره شمالی بارور نباشد جلسه را ترک می‌کنم

ترامپ : اگر دیدار با کره شمالی بارور نباشد جلسه را ترک می‌کنم
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«دیدار ما بسیار روان پیش رفته و رابطه خوبی شکل گرفته است. غیرهسته‌ای شدن چیز بسیار بزرگی برای جهان خواهد بود،‌ و همچنین برای کره شمالی!»

آگهی

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده اعلام کرد اگر ببیند دیدارش با رهبر کره شمالی به نتایج مطلوب نخواهد رسید آن را لغو خواهد کرد.

آقای ترامپ روز پنجنشبه با شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن در فلوریدا دیدار کرد. وی پس از این دیدار به خبرنگاران گفت که سفر اخیر مایک پمپئو،‌ رئیس سیا به پیونگ‌یانگ او را‌ امیدوار کرده که ملاقاتش با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی موفقیت آمیز باشد.

او پس از دیدار رئیس سیا از کره شمالی در توییتی نوشته بود:‌«دیدار ما بسیار روان پیش رفته و رابطه خوبی شکل گرفته است. غیرهسته‌ای شدن چیز بسیار بزرگی برای جهان خواهد بود،‌ و همچنین برای کره شمالی!»

اما وی همزمان هشدار داد: «اگر این نشست بارور نباشد ما کار را ادامه نخواهیم داد. اگر ملاقات ما،‌ وقتی من آنجا هستم، بارور نباشد من محترمانه جلسه را ترک می‌کنم.»

آقای ترامپ در این نشست خبری افزود که کارزار «فشار حداکثری» او بر کره شمالی تا زمانی‌ که این کشور از تسلیحات هسته‌ای دست بردارد ادامه خواهد یافت.

بیشتر بخوانید:

ترامپ همکاری اقتصادی با ژاپن را تقویت می‌کند

آقای ترامپ در این کنفرانس خبری بر نامتوازن بودن معاملات تجاری کشورش با ژاپن انگشت گذاشت و تأکید کرد که می‌خواسته رو در رو درباره یک پیمان دوجانبه تجاری صحبت کند.

اما شینزو آبه در پاسخ گفت: «طرف آمریکایی علاقمند به یک قراداد دوجانبه است اما موضع کشور ما این است که همان پیمان تجاری اقیانوس آرام برای هر دو طرف مناسبتر است.»

دونالد ترامپ و شینزو آبه همراه همسران‌شان در پالم‌بیچ فلوریدا

ترامپ که در هفته‌های نخست ریاست جمهوری‌اش از پیمان تجاری اقیانوس آرام خارج شده افزود: «نمی‌خواهم به تی‌پی‌پی برگردم اما اگر قرادادی به ما پیشنهاد کنند که نتوانیم رد کنیم،‌ من از سوی ایالات متحده آن را خواهم پذیرفت. اما ترجیح می‌دهم یک قرارداد دوجانبه با ژاپن داشته باشیم.»

دولت آمریکا خواستار آن است که ژاپن بخش کشاورزی خود را به روی ایالات متحده باز کند،‌ بخشی که از نظر سیاسی حساس است و ژاپن به احتمال زیاد در برابر این کار مقاومت خواهد کرد.

همچنین دولت ترامپ ماه گذشته ۲۵ درصد مالیات گمرکی بر واردات فولاد و آلومینیوم وضع کرد که واردات این کالاها از ژاپن را تحت تأثیر قرار داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش ایران به مذاکرات دو کره؛ آمریکا صلاحیت میانجیگری ندارد

کره شمالی آماده مذاکره با آمریکا برای غیر هسته‌ای شدن

شینزو آبه خواهان تقویت نظامی ژاپن برای مقابله با تهدیدهای کره شمالی شد