کره شمالی آماده مذاکره با آمریکا برای غیر هسته‌ای شدن

 کره شمالی آماده مذاکره با آمریکا برای غیر هسته‌ای شدن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با اینکه کره شمالی اعلام کرده است که حاضر است درباره غیر هسته ای شدن کشورش مذاکره کند با این حال مشخص نیست که تعریف دو طرف درباره غیر هسته ای شدن یکی باشد.

آگهی

پیونگ یانگ برای نخستین بار اعلام آمادگی کرده است که این کشور آماده است در ملاقات کیم جونگ اون رهبر کره شمالی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده درباره غیرهسته‌ای شدن کره شمالی و برچیدن سلاح های هسته ای گفتگو کند.

ایالات متحده آمریکا و کره شمالی اخیرا مذاکرات مخفی با یکدیگر داشته اند که نتیجه آن اعلام غیر منتظره برگزاری مذاکرات مستقیم بین رهبران دو کشور درباره بحران شبه جزیره کره بود.

به گزارش رویترز، تماس های بین دو طرف هنوز در مرحله مقدماتی است و دو طرف از طریق وزارتخانه های امور خارجه و سازمان ملل در ارتباط هستند.

دونالد ترامپ که تاکنون از زبان تهدید و وضع تحریم علیه کره شمالی استفاده کرده است، با پذیرش سریع پیشنهاد گفتگوی مستقیم با رهبر کره شمالی جهان را شگفت زده کرد.

بیشتر بخوانید:

احتمال داده می شود که ملاقات رهبران کره شمالی و ایالات متحده آمریکا در ماه مه برگزار شود و هنوز از مکان برگزاری این دیدار خبری منتشر نشده است.

با اینکه کره شمالی اعلام کرده که حاضر است درباره غیر هسته ای شدن کشورش مذاکره کند با این حال مشخص نیست که دو طرف تعریف یکسانی از غیر هسته ای شدن داشته باشند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ : اگر دیدار با کره شمالی بارور نباشد جلسه را ترک می‌کنم

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در «اولین فرصت» دیدار خواهند کرد

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد