کنسرت موسیقی در برج سلمان مشهد؛ رئیس اداره ارشاد بازداشت شد

کنسرت موسیقی در برج سلمان مشهد؛ رئیس اداره ارشاد بازداشت شد
نگارش از Euronews

به گفته معترضان در جریان مراسم «شئونات اسلامی» رعایت نشده و «تعدادی از دختران و پسران به صورت مختلط رقصیده‌اند» و زنان نیز «کشف حجاب» کرده‌اند.

برگزاری مراسم قرعه کشی همراه با موسیقی در برج سلمان مشهد جنجال آفرین شد. شماری از رسانه‌های محافظه‌کار ایران این مراسم را «ساختار شکنانه» خوانده‌اند.

به گفته معترضان در جریان مراسم «شئونات اسلامی» رعایت نشده و «تعدادی از دختران و پسران به صورت مختلط رقصیده‌اند» و زنان نیز «کشف حجاب» کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس در این رابطه معاون مدیرکل و رئیس اداره ارشاد مشهد بازداشت شده‌اند. این خبرگزاری اتهام بازداشت شدگان را «جریحه دار کردن عفت عمومی، عدم رعایت قوانین مربوطه و ایجاد مزاحمت برای کاسبان برج سلمان» اعلام کرده است.

محمدکاظم دبیری، رئیس اداره ارشاد مشهد پیش‌تر در گفتگو با خبرگزاری تنسیم از احتمال «پلمپ برج» توسط مقامات قضایی خبر داده بود. وی افزود: «جلسه‌ای با حضور معاون دادستان، رئیس اماکن نیروی انتظامی، رئیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی و چند دستگاه دیگر در برج سلمان به منظور شناسایی افراد و بررسی نقش مؤثر آنان از جمله مجری و مدیر پروژه در عمدی یا سهوی بودن این برگزار شد.»

این خبرگزاری همچنین می‌گوید که ۱۷۰ مسجد با انتشار نامه‌ای به برگزاری مراسم اعتراض کرده‌اند.

نصرالله پژمانفر، نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در گفتگو با خبرگزاری تسنیم خواستار دخالت «دستگاه‌های امنیتی و فرهنگی به مساله برج سلمان مشهد» شد.

در مقابل دبیر هیات مدیره برج سلمان با بیان اینکه مراسم با مجوز برگزار شده تاکید کرد که فیلم‌ منتشر شده در فضای مجازی «یک فیلم ۱۰-۲۰ ثانیه‌ای است که ممکن است با هر هدفی گرفته شده باشد.» وی افزود: « در مراسمی که حدودا ۱۰ الی ۱۲ هزارنفر آمده‌اند ممکن است یکی دو نفر هم کاری خلاف موازین جمهوری اسلامی انجام دهند اما ما مشکل خاصی را مشاهده نکردیم.»

در همین حال ده‌ها نفر از مخالفان برگزاری این مراسم روز پنجشنبه در مقابل اداره ارشاد مشهد حاضر شده و به آن اعتراض کردند. معترضان خواستار «برخورد جدی» با برگزارکنندگان مراسم شدند.

برای آگاهی از اخبار جهان نسخه iOS یا اندروید اپلیکیشن یورونیوز را دریافت کنید. (زبان برنامه را در منوی تنظیمات به فارسی تغییر دهید)

مطالب مرتبط