مهاجران مقیم کشورهای اتحادیه اروپا؛ از باور غلط تا واقعیت

مهاجران مقیم کشورهای اتحادیه اروپا؛ از باور غلط تا واقعیت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آیا می‌دانستید شهروندان برخی از کشورهای اتحادیه اروپا جمعیت مهاجران مقیم کشورشان را خیلی بیشتر از حد واقعی آن تخمین می‌زنند؟

آگهی

شهروندان کشورهای مختلف اتحادیه اروپا،‌ جمعیت مهاجران را در کشورشان بیشتر از میزان واقعی برآورد می‌کنند. نظرسنجی «یوروبارومتر» نشان می‌دهد که اروپایی‌ها میزان مهاجرانِ متولد خارج را در کشورشان به‌طور متوسط ۹.۵ درصد بیشتر از اندازه واقعی تخمین می‌زنند.

ایتالیایی‌هایی که در نظرسنجی «یوروبارومتر» وابسته به کمیسیون اروپا شرکت کرده‌ اند،‌ معتقدند مهاجران متولد خارج از ایتالیا، ۲۵ درصد جمعیت کشورشان را تشکیل می‌دهند.

این در حالی‌است که طبق آمار منتشر شده توسط «یورواستات»‌ سال گذشته میلادی، مهاجران متولد کشورهای خارجی ۷ درصد جمعیت ایتالیا بودند.

نزدیک بودن ایتالیا به سواحل شمال آفریقا، باعث شده است که این کشور مقصد بیشترین تعداد مهاجران در کل اروپا باشد. موضوع مهاجران یکی از داغ‌ترین بحث‌های مطرح در انتخابات سراسری چهارم مارس ۲۰۱۸ میلادی/ ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ این کشور بود.

بیشتر بخوانید:

انتخابات سراسری ایتالیا؛ مهاجرستیزی ابزاری برای کسب رای

**

  • [انتخابات ایتالیا؛ آیا افکار عمومی مغلوب دیدگاههای ضدمهاجرتی خواهد شد؟](انتخابات ایتالیا؛ آیا افکار عمومی مغلوب دیدگاههای ضدمهاجرتی خواهد شد؟)

استونی تنها کشوری است که تخمین شهروندان آن از جمعیت مهاجرانِ مقیم این کشور، کمتر از میزان واقعی بود.

شرکت کنندگان در نظرسنجی «یوروبارومتر» از ایتالیا، پرتغال، اسپانیا، لوکزامبورگ، ایرلند، بریتانیا، قبرس، یونان، اسلوونی، بلژیک و بلغارستان، جمعیت مهاجران مقیم کشورشان را ۱۰ درصد یا بیشتر از آن تخمین زدند.

دقیق‌ترین پاسخ‌ها متعلق به شهروندان سوئد و کرواسی بود.

در نظرسنجی «یوروبارومتر»، مهاجر کسی است که خارج از اتحادیه اروپا به‌دنیا آمده است. اساس داده‌ها، پاسخ ۱۹ هزار و ۹۵۷ شرکت کننده در این نظرسنجی و بدون در نظر گرفتن پاسخ‌‌های «نمی‌دانم» است.

درصد واقعی و تخمین زده شده مهاجران مقیم کشورهای اتحادیه اروپا

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست تاریخی وزیران خارجه اتحادیه اروپا در کی‌یف؛ زلنسکی خواستار تشدید تحریم‌های ایران شد

افزایش دورریز غذا در اتحادیه اروپا؛ خانوارها و رستوران‌ها در جا زدند و ضایعات تولیدکنندگان بالا رفت

تظاهرات یک میلیون نفری مخالفان دولت در آستانه انتخابات سرنوشت‌ساز قانون‌گذاری در لهستان