درگیری در مرز ایران و پاکستان هفت کشته بر جا گذاشت

مرز میرجاوه
مرز میرجاوه Copyright ایسنا
Copyright ایسنا
نگارش از Euronews با استفاده از  ایسنا
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی استان سیستان و بلوچستان از درگیری مرزبانان ایرانی با «اشرار و اعضای گروهک تروریستی» سخن گفته است.

آگهی

فرماندهی مرزبانی استان سیستان و بلوچستان ایران می گوید در درگیری نیروی مرزبانی میرجاوه با افراد مسلح دو مرزبان و دو نفر از اعضای سازمان بسیج کشته شدند.

بنا به اعلام نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران سه نفر از افراد مسلح نیز در این درگیری کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی استان سیستان و بلوچستان از درگیری مرزبانان ایرانی با «اشرار و اعضای گروهک تروریستی» سخن گفته است. وی محل درگیری را بخش مرزی ریگ ملک شهرستان میرجاوه اعلام کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

قرارگاه قدس سپاه پاسداران ایران نیز با انتشار اطلاعیه ای جزئیاتی از درگیری شبانه در مرز ایران و پاکستان را اعلام کرده است. بنا به اعلام این قرارگاه افراد مسلح ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد سه شنبه از داخل خاک پاکستان به برجک مرزبانی ناجا در «میل مرزی ۸۹» حمله کردند. قرارگاه قدس هدف مهاجمان را تصرف برجک مرزی نیروی انتظامی اعلام کرده است. براساس اطلاعیه سپاه پاسداران مهاجمان پس از «درگیری شدید» و «ورود نیروهای احتیاط به منطقه» شکست خوردند.

در گزارش های منتشر شده از حادثه بامداد سه شنبه اشاره ای به هویت مهاجمان نشده است.

درگیری نیروهای نظامی و انتظامی با گروه های مسلح مخالف حکومت ایران و قاچاقچیان مواد مخدر در استان سیستان و بلوچستان بی سابقه نیست. حدود یک ماه پیش سپاه پاسداران از «انهدام» گروهی خبر داده بود که به گفته این نهاد نظامی قصد انجام حمله انتحاری در مرز ایران و پاکستان را داشت.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درگیری در مرز مریوان در غرب ایران ۱۱ کشته بر جای گذاشت

دستگیری رهبران پشتون‌های معترض در پاکستان

پبام حسن روحانی به طرف پاکستانی در باره اقدام تروریستی میرجاوه