پست‌های معترض مخابرات در تهران؛ مجرم تحت تعقیب سعید مرتضوی

پست‌های معترض مخابرات در تهران؛ مجرم تحت تعقیب سعید مرتضوی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعتراض دختران انقلاب، کشیدن گرافیتی و اینبار چسباندن عکس سعید مرتضوی روی پست های مخابرات از این جعبه های آهنی، نمادی اعتراضی ساخته است.

آگهی

فعالان مدنی با چاپ عکس هایی از سعید مرتضوی و چسباندن آنها روی پست های برق و دیگر مناطق شهری از وی با عنوان مجرم «تحت تعقیب» نام بردند.

در یکی از این عکس ها اشاره شده است که جرم وی «معاونت در قتل زندانیان بازداشتگاه کهریزگ در سال ۱۳۸۸» می باشد.

پست های برق در ماههای گذشته به محل اعتراضات مدنی تبدیل شده است. نخستین بار دختران موسوم به «دختران انقلاب» با بالا رفتن بر این سکوها روسری هایشان را برداشتند تا به حجاب اجباری اعتراض کنند.

فعالان مدنی روی این پست ها گرافیتی های اعتراضی نیز کشیده بودند و اینبار چسباندن عکس سعید مرتضوی روی این پست های برق از این جعبه های آهنی، نمادی اعتراضی ساخته است.

در یکی دیگر از عکس ها با عنوان «گمشده» نوشته شده است که در صورت روئیت سعید مرتضوی بلافاصله با شمارهای ۱۱۰ (پلیس) یا ۱۱۳ (ستاد خبری وزارت اطلاعات) یا ۱۱۴ (سپاه پاسداران) تماس بگیرید.

محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه گفته بود که حکم سعید مرتضوی صادر شده «ولی هنوز متاسفانه گیرش نیاورده‌اند.»

رضا جعفری وکیل سعید مرتضوی نیز گفته است که او از موکلش خبری ندارد. خبرگزاری ایلنا هم نوشته بود که ۹ محافظ مرتضوی از او بی خبرند.

بیشتر بخوانید:

هنوز مشخص نیست که سعید مرتضوی از کشور خارج شده است و یا دستهای قدرتمندتری امکان دسترسی قوه قضائیه را به او امکان ناپذیر کرده است.

با این حال به نظر نمی رسد قوه قضاییه چندان عجله ای برای یافتن سعید مرتضوی داشته باشد.

قوه قضاییه در خبری که شگفتی ناظران را برانگیخته است بعد از گذشت ۷ سال اعلام کرده است که حکم محمود رضا خاوری متهم پرونده مشهور اختلاس ۳ هزار میلیاردی قطعی شده است.

خبرگزاری تسنیم نوشته است که حکم پرونده خاوری برای اجرای حکم به دادسرا ارسال شده تا از طریق شناسایی و توقیف اموال وی در داخل ایران بخشی از حکم او اجرا شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سعید مرتضوی دستگیر شد

«سعید مرتضوی به ۱۳۵ ضربه شلاق محکوم شد»

صالح نیکبخت در گفتگو با یورونیوز: سعید مرتضوی تخلف کرد، وقایع کهریزک عمدی بود