Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اهتزار پرچم سوریه و استقرار پلیس نظامی روسیه در دوما

کنترل کامل غوطه شرقی در دستان نیروهای رژیم بشار اسد
کنترل کامل غوطه شرقی در دستان نیروهای رژیم بشار اسد
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژنرال ویکتو بوزنیخیر، معاون اول مرکز مدیریت عملیات ستاد مشترک ارتش روسیه روز چهارشنبه با اعلام استقرار قریب الوقوع نیروهای پلیس روسیه در دوما تصریح کرده بود که بیش از ۴۰ هزار نفر از جمله حدود دوازده هزار تن از افراد مسلح و خانواده هایشان پیشتر از این منطقه خارج شده اند.

آگهی

ارتش سوریه با کنترل کامل شهر دوما، آخرین پایگاه نظامی شورشیان مسلح در غوطه شرقی را نیز به تصرف خود درآورد.

خبرگزاری فرانسه در نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه به نقل از منابع نظامی روسیه اعلام کرد نیروهای ارتش سوریه کنترل کامل شهر دوما را در دست گرفتند و پرچم این کشور در این منطقه به اهتزاز درآمده است.

خبرگزاری های روسیه نیز ساعاتی پیش با استناد به سخنان ژنرال لوری اوتوچنگو، یک فرمانده ارتش این کشور از برافراشته شدن پرچم روسیه بر فراز یکی از ساختمان های شهر دوما به عنوان «یک تحول مهم تاریخی در سوریه» یاد کردند و آنرا نشانه تسلط کامل رژیم بشار اسد بر این منطقه و بدست گرفتن کنترل غوطه شرقی توسط ارتش سوریه دانستند.

این درحالیست که با تایید بسیاری از رسانه ها واحد هایی از نیروهای پلیس نظامی روسیه برای برقراری نظم و نظارت بر فرایند امداد رسانی در دوما، آخرین سنگر شورشیان واقع در حومه پایتخت سوریه مستقر شده اند.

ژنرال ویکتو بوزنیخیر، معاون اول مرکز مدیریت عملیات ستاد مشترک ارتش روسیه روز گذشته در جریان یک نشست خبری با اعلام استقرار قریب الوقوع نیروهای پلیس روسیه در دوما تصریح کرده بود که بیش از ۴۰ هزار نفر از جمله حدود دوازده هزار تن از افراد مسلح و خانواده هایشان پیشتر از این منطقه خارج شده اند.

خروج شورشیان مسلح و خانوادهایشان از دوما

خبر تصرف کامل شهر دوما توسط ارتش روسیه در حالی مطرح می شود که حملات شیمیایی شنبه شب به این منطقه جنگ داخلی در سوریه را وارد مرحله ای تازه کرده است. این حمله که به ادعای مقامات غربی و برخی سازمان های غیردولتی مخالف سوریه توسط رژیم بشار اسد صورت گرفته موضع تند رهبران اروپایی و نیز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را به همراه داشته است. رهبران غربی اینبار به صراحت از حمله هوایی و موشکی قریب الوقوع به پایگاه های نظامی و زیر ساخت های تسلیحات شیمیایی رژیم بشار اسد خبر داده اند. ‌

بیشتر بخوانید:

گفته می شود طی هفته های گذشته در جریان بمباران مناطق تحت کنترل شورشیان در غوطه شرقی بیش از هزار و هفتصد نفر کشته شده اند.

بر اساس آخرین گزارش ها که از سوی دیده بان حقوق بشر سوریه تایید شده شورشیان مسلح گروه جیش الاسلام همچنین طبق توافق صورت گرفته سلاح های سنگین و نیمه سنگین خود را تحویل پلیس نظامی روسیه داده اند. ایسام بوویدانی، فرمانده این نیروها نیز دوما را به مقصد شمال سوریه ترک کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین گروه کودکان سوری برای آموزش نظامی وارد روسیه شدند

مقامات ارشد ایالات متحده: ایران در حال پیشبرد یک جنبه کلیدی ساخت بمب هسته‌ای است

گذراندن ۴۳ سال حبس اشتباهی؛ زن آمریکایی آزاد شد