Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روسیه ادعای واشنگتن درباره سقوط پهپادهای آمریکا را رد کرد

روسیه ادعای واشنگتن درباره سقوط پهپادهای آمریکا را رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چهار مقام ایالات متحده آمریکا مدعی شدند که ارتش روسیه تعدادی هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی را که در آسمان سوریه پرواز می‌کردند، متوقف کرده و اطلاعات آنها را استخراج کرده است، اتهامی که دولت روسیه آن را رد می‌کند.

آگهی

چهار مقام ایالات متحده آمریکا مدعی شدند که ارتش روسیه تعدادی هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی را که در آسمان سوریه پرواز می‌کردند، متوقف و اطلاعات آنها را استخراج کرده است؛ اتهامی که دولت روسیه آن را رد می‌کند.

این ادعا زمانی مطرح شد که تعدادی از هواپیماهای بدون سرنشین ارتش آمریکا پس از وقوع حملات شیمیایی علیه شهروندان سوری در غوطه شرقی در حال ارزیابی منطقه بودند که ارتباط آنها با مرکز فرماندهی قطع شد. با این حال، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که هنوز مشخص نشده است که آیا قطع سیگنال‌های این هواپیماها و سقوط آنها به دلیل نقص فنی رخ افتاده یا افرادی در آن نقش داشتند.

در واکنش یه این ادعا، یوگنی سیربرنیکوف، معاون رئیس کمیته شورای فدراسیون روسیه برای دفاع و امنیت، با رد این اتهام آمریکا گفت: «این اخبار جعلی هستند که از طرف رسانه‌های آمریکایی منتشر شده‌ است. روسیه بارها اعلام کرده است که اقدامات وی در نقاط مختلف از جمله سوریه، تنها مطابق با معاهدات بین المللی صورت می گیرد در نتیجه چنین اقداماتی رخ نداده است.»

با این حال، اریک پاهون، سخنگوی پنتاگون در این باره گفت: «نیروهای آمریکایی اقدامات لازم را برای اطمینان از ایمنی هواپیماهای مجهز بدون سرنشین و همچنین نیروهای ما و ماموریت هایی که بر عهده آنان است را انجام داده‌اند.»

طبق نظر دکتر تاد هامفریز، مدیر آزمایشگاه ناوبری رادیویی در دانشگاه تگزاس در آستین، نشاندن این هواپیماهای بدون سرنشین و استخراج اطلاعات آن کار چندان دشواری نیست. از سوی دیگر وی معتقد است که این هواپیماها به راحتی می‌توانند به خودی خود دچار نقض فنی شوند و سقوط کنند.

آقای هامفریز همچنین معتقد است که باید تحقیقات گسترده‌ای بر روی ساز و کار این هواپیماها انجام شود و نقایص آن برطرف شود تا از سقوط احتمالی آنان جلوگیری شود و همچنین دسترسی به اطلاعات آن ناممکن گردد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اجساد ۷ ایرانی کشته شده در حمله به پایگاه تیفور به تهران منتقل شد

واکنش اسرائیل و ایالات متحده به اتهام حمله موشکی به پایگاه هوایی سوریه

کشته شدن ۱۰۰ نیروی حامی دولت سوریه در حمله تلافی‌جویانه جنگنده‌های آمریکایی