Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعتصاب کارگران فرودگاههای آلمان و فرانسه صدها پرواز را لغو کرد

German public sector workers union Verdi strike
German public sector workers union Verdi strike Copyright REUTERS/Kai Pfaffenbach
Copyright REUTERS/Kai Pfaffenbach
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این اعتصاب‌ها به دلیل اختلاف با کارفرمایان بر سر افزایش دستمزدها انجام شده است.

آگهی

در پی اعتصاب کارکنان فرودگاههای دو کشور آلمان و فرانسه که بطور جداگانه برنامه‌ریزی شده بود، بسیاری از برنامه‌های پرواز در سطح اروپا بویژه فعالیت دو شرکت بزرگ هواپیمایی ایرباس و لوفت هانزا مختل شد.

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا مجبور شد بیش از ۸۰۰ پرواز خود از مبدا فرودگاههای فرانکفورت، مونیخ، کلن و برمن را لغو کند. لغو این تعداد سفر که نیمی از پروازهای روزانۀ این شرکت را شامل می‌شود، برنامۀ سفر نزدیک به ۹۰ هزار مسافر را مختل کرد.

با وجود آنکه روز دوشنبه خبر لغو پروازها به آگاهی مسافران رسیده بود، شماری از مسافران روز سه‌شنبه به فرودگاهها آمدند تا شاید برای ادامۀ سفر خود راه حلی بیابند.

در فرودگاه فرانکفورت بزرگترین فرودگاه کشور، اعتصاب در ساعت ۵ بامداد سه‌شنبه آغاز شد و تا ۶ بعد از ظهر نیز ادامه دارد. این اعتصاب کارکنان تمام بخش‌ها از جمله کارکنان بخش امنیت و بخش‌های بلند شدن و فرود هواپیما را نیز شامل می‌شود.

به دلیل اعتصاب کارمندان بخش امنیت، بسیاری از گیتهای بازرسیِ مسافران پیش از سوار شدن آنها به هواپیما بسته شده است. به همین دلیل آن دسته از مسافرانی که پروازشان لغو نشده نیز امکان عبور از گیتهای کنترل و ورود به هواپیما را ندارند و این مشکل باعث ایجاد صفهای طولانی مقابل معدود گیتهای بازرسی شده است که همچنان فعال هستند.

در فرودگاه مونیخ دومین فرودگاه بزرگ آلمان، نیمی از پروازها یا لغو شده‌اند یا با تاخیر انجام می‌شوند.

علاوه بر کارکنان فرودگاهها، در برخی از شهرهای آلمان کارکنان بخش حمل و نقل عمومی، مهد کودکها، همچنین شرکتهای جمع‌آوری زباله نیز به این اعتصاب پیوسته‌اند.

این اعتصاب‌ها به دلیل اختلاف با کارفرمایان بر سر افزایش دستمزدها برگزار شده است. اتحادیۀ کارکنان خدمات عمومی آلمان خواستار افزایش ۶ درصدی دستمزد ۲.۳ میلیون نفر از کارکنان این بخش هستند.

قرار است سومین دور مذاکرات با کارفرمایان طی روزهای ۱۵ و ۱۶ آوریل برگزار شود.

اعتصاب‌ها در فرانسه

در کشور فرانسه نیز طی روزهای ۹ تا ۱۵ آوریل اعتصاب‌های متعددی در بخش‌های حمل و نقل عمومی (هوایی و ریلی) برگزار خواهد شد.

اعتصاب بخش حمل و نقل هوایی در روز سه‌شنبه منجر به لغو ۲۵ درصد از پروازهای شرکت ایرفرانس و همچنین بسیاری از پروازهای داخلی در این کشور، از مبدا پاریس یا به مقصد این شهر شد.

این ششمین اعصاب کارکنان با هدف افزایش دستمزدها از ماه فوریه تا کنون است.

کارکنان شرکت حمل نقل ریلی در فرانسه «SNCF» نیز در چهارچوب برنامه اعلام شدۀ خود مبنی بر برگزاری ۳۶ روز اعتصاب تا ژوئن ۲۰۱۸ میلادی، این هفته برای چند روز اعتصاب خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همبستگی کارگران و دانشجویان زنگ خطری برای اصلاحات نئولیبرال ماکرون

اعتصاب کارکنان سیستم حمل و نقل ریلی فرانسه و سرگردانی مسافران

دومین روز اعتصاب در دو فرودگاه برلین