ترامپ: طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده درباره سوریه تصمیم می گیرم

مشاور امنیت ملی و رئیس جمهوری آمریکا
مشاور امنیت ملی و رئیس جمهوری آمریکا   -  Copyright  رویترز
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز

رئیس جمهوری آمریکا همچنین ضمن تاکید بر اینکه همه گزینه ها در دست بررسی است حمله به غیرنظامیان در سوریه را «فجیع» خواند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می گوید طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده ضمن مشورت با مقامات نظامی کشورش و بررسی شرایط سوریه «تصمیمی اساسی» اتخاذ خواهد کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده که در جلسه کابینه دولت این کشور سخن می گفت تاکید کرد که آمریکا در خواهد یافت که مسئولیت «حمله شیمیایی» به دوما بر عهده چه کسی است. به گفته دونالد ترامپ کشورش مشخص خواهد کرد آیا روسیه، سوریه، ایران جداگانه و یا همگی با هم عامل این حمله بوده اند یا خیر.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس جمهوری آمریکا همچنین ضمن تاکید بر اینکه همه گزینه ها در دست بررسی است حمله به غیرنظامیان در سوریه را «فجیع» خواند. وی تاکید کرد که تصمیم خود در مورد واکنش به «حمله شیمیایی» در سوریه را به سرعت و احتمالا تا پایان روز دوشنبه اتخاذ خواهد کرد.

سخنان روز دوشنبه دونالد ترامپ در حالی بیان شد که وی روز یکشنبه نیز در صفحه توئیتر خود روسیه، ایران و شخص ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را مسئول «حمله شیمیایی» به دوما معرفی کرده بود.

او همچنین ضمن انتقاد شدید از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه او را «اسد حیوان» خوانده بود.

بنا به اعلام یکی از گروههای امدادرسان حاضر در شهر دوما «حمله شیمیایی» شنبه شب در این شهر دستکم ۶۰ کشته بر جا گذاشته است. گروه «اتحادیه سازمان های مراقبت درمانی» در سوریه شمار مجروحان این حمله را بیش از هزار نفر اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط