حوثی‌ها دهها سرباز سودانی وابسته به ائتلاف نظامی اعراب را کشتند

Yemen
Yemen Copyright REUTERS/Khaled Abdullah
Copyright REUTERS/Khaled Abdullah
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت سودان پس از قطع رابطه با ایران و پیوستن به ائتلاف نظامی اعراب به رهبری عربستان سعودی، صدها سرباز را رهسپار یمن کرد.

آگهی

حوثی‌های یمن طی عملیاتی که در پایان روز جمعه و ساعات آغازین روز شنبه به اجرا گذاشته شد، دهها سرباز سودانی را که برای ائتلاف نظامی اعراب به رهبری عربستان سعودی می‌جنگیدند، کشتند.

بنا بر اعلام منابع نظامی، حوثی‌ها به یک کاروان نظامی سودانی‌ها در شمال یمن حمله کردند و علاوه بر کشتن و زخمی کردن سربازان سودانی، خودروهای نظامی آنها را نیز نابود کرده‌اند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یکی از مقامات نظامی یمن اعلام کرد: «در این عملیات، حوثی‌ها به سربازان سودانی این فرصت را می‌دهند که وارد مناطقی شوند که آنها پیش از این در آنجا کمین کرده بودند؛ به این ترتیب سربازان سودانی در تله‌ای که حوثی‌ها مهیا کرده بودند می‌افتند.»

دولت سودان پس از قطع رابطه با ایران و پیوستن به ائتلاف نظامی اعراب به رهبری عربستان سعودی، صدها سرباز را رهسپار یمن کرد.

از آغاز حملات این ائتلاف نظامی در سال ٢٠١٥ میلادی تا کنون، نزدیک به ١٠ هزار نفر در درگیری‌های داخلی یمن کشته شده‌اند.

دو روز پیش از این، مقامات نظامی یمن از ورود صدها سرباز از سودان و عربستان سعودی به شمال یمن برای تقویت مواضع نیروهای ائتلاف در مناطق نزدیک به محل استقرار حوثی‌ها در «صعده» خبر داده بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر سیاسی حوثی‌ها در یمن کشته شد

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است

حوثی‌ها برای «دومین بار» نفتکش حامل نفت روسیه را «به اشتباه» هدف قرار دادند