دو باشگاه فوتبال آرژانتین به آزار جنسی و اجبار به تن‌فروشی کودکان متهم شدند

دو باشگاه فوتبال آرژانتین به آزار جنسی و اجبار به تن‌فروشی کودکان متهم شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک سازمان غیردولتی در آرژانتین دو باشگاه «اتلتیکو ایندپندینته» و «ریور پلاته» را به سوءاستفاده جنسی و اجبار به تن فروشی کودکان متهم کرد.

آگهی

یک سازمان غیردولتی در آرژانتین دو باشگاه ورزشی این کشور را به آزار جنسی کودکان و تن‌فروشی کودکان متهم کرده است. این سازمان می گوید که از بازیکنان تیم جوانان باشگاه‌های «اتلتیکو ایندپندینته» و «ریور پلاته» سوءاستفاده جنسی شده است.

این دو باشگاه از موفق‌ترین و پرآوازه‌ترین تیم‌های آمریکای جنوبی هستند. «ریور پلاته» تا کنون ۳۶ عنوان داخلی کسب کرده و «ایندپندینته» نیز در رقابت‌های لیگ آمریکای جنوبی و «جام لیبرتادورس» عناوین بسیاری کسب کرده است.

به گفته این سازمان در تیم جوانان باشگاه ریور پلاته در سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ موارد متعدد سوءاستفاده جنسی از کودکان صورت گرفته و تا کنون دو تن از بازیکنان تیم «ایندپندینته» نیز اعلام کرده‌اند که قربانی آزار و اذیت جنسی در این باشگاه شدند.

دادستانی آرژانتین اعلام کرده است که تا کنون پنج مرد بزرگسال در ارتباط بااین پرونده بازداشت شده‌اند و یک بازیکن نوزده ساله که دیگر کودکان را جذب حلقه تن‌فروشی می‌کرد، خود پیش از این قربانی آزار جنسی بود اما اکنون در تحقیقات همکاری می کند.

بیشتر بخوانید:

یکی از این بازیکنان جوان باشگاه «ایندپندینته» گفته است که در مورد آزار جنسی قرار گرفته و در ازای ارتباط جنسی به او پول پرداخت می‌شده است.

به گفته دادستانی آرژانتین دست کم هفت کودک زیر سن قانونی در ازای پول با مردان در این باشگاه‌ها رابطه جنسی داشتند و احتمالا ۱۰ کودک دیگر نیز در این پرونده قربانی آزار و اذیت جنسی شده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

ماریا سولداد، دادستان این پرونده گفته است که به تعداد زیادی از این کودکان برای ورود به این حلقه تن‌فروشی در ازای پول پیشنهاد شده و در مواردی تلاش سوءاستفاده‌گران موفقیت‌آمیز بوده است.

رئیس کمیته سازمان فوتبال جوانان و کودکان آرژانتین می‌گوید که برای بررسی این موضوع با مراجع قانونی همکاری خواهد شد تا «افراد خبیث درگیر در این پرونده» بازداشت شوند.

فدراسیون فوتبال آرژانتین نیز اعلام کرد که بر مدارس شبانه روزی فوتبال نظارت بیشتری اعمال می‌شود. در این کشور مدارس فوتبال بسیاری وجود دارد و هزاران کودکان از خانواده‌های کم درآمد به دور از شهر و خانه خود در مدارس شبانه‌روزی و پانسیون‌ها زندگی و تحصیل می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت بازیگر زن آمریکایی به اتهام استخدام برده جنسی

تلاشهای اینترپل برای مبارزه با کودک آزاران جنسی

رای دادگاه آرژانتین: ایران مسئول حملات ۳۰ سال پیش به سفارت اسرائیل و مرکز یهودیان «آمیا» است