جوانان در اروپا چه خدمات رایگانی دریافت می‌کنند؟

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جوانان در اروپا چه خدمات رایگانی دریافت می‌کنند؟

اگر جوان هستید و در اروپا زندگی می کنید شاید بهتر است این مقاله را بخوانید تا بیشتر درباره امتیازات خود بدانید. کمیسیون اروپا امکانات زیادی را برای جوانان مهیا کرده است.

سهمیه سفر رایگان برای ۱۸ ساله‌ها

مثلا ۱۸ ساله‌ها سهمیه نزدیک به ۲۰ هزار قطار بین شهری خواهند داشت. این قطارها که سریع السیر نیستند در تمام ۲۸ کشورها عضو اتحادیه اروپا  قابل استفاده هستند. این امتیازات از سال ۲۰۱۸ میلادی عملی شده اند.

بیشتر بخوانید:

«جوانان هجده ساله اروپایی با کارت سفر، رایگان مسافرت می‌کنند»

تمام جوانان هجده ساله کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند از این قطارها استفاده کنند. کمیسیون اروپایی این کار را برای ارتباط و تبادل فرهنگی میان جوانان و آشنایی بیشتر آنها با دیگر کشورهای عضو اتحادیه ترتیب داده است. کمیسیون بودجه ۱۲ میلیون یورویی برای این کار درنظرگرفته است.

کارت جوانان

همچنین برای جوانان بین ۱۸ تا ۲۶ سال کارتهایی تعبیه شده با نام کارت جوانان که از طریق این شهروندان می توانند تخفیف‌های ویژه برای وسایل عمومی در سراسر اروپا داشته باشند. کارت جوانان در کشورهایی چون فرانسه پیش تر وجود دارد و از این پس جوانان می توانند در سراسر اروپا از آن بهره ببرند. استفاده از کارت جوانان به جز ۲۸ کشور عضو در هشت کشور غیرعضو اروپایی هم مجاز خواهد بود. قیمت این کارت‌ها بسته به کشوری که در آن سکونت دارید بین ۵ تا ۱۹ یورو خواهد بود.

موزه رایگان، بلیط ارزان

در برخی از کشورها هم امتیازات و تخفیف‌های ویژه‌ای برای جوانان وجود دارد. به عنوان مثال در فرانسه، تمام جوانان زیر ۲۶ سال کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند به صورت مجانی از موزه‌های دولتی بازدید کنند.

در مجارستان هم جوانان زیر ۲۶ سال می توانند از تخفیف ۳۳ درصدی بلیط قطار در سراسر این کشور بهره مند شوند.