حملات هوایی ارتش سوریه به دوما دست‌کم ۲۷ کشته بر جا گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه
شهر دوما در سوریه
شهر دوما در سوریه   -   کپی رایت  رویترز

حملات هوایی روز جمعه رژیم سوریه و نیروی هوایی روسیه به شهر دوما در منطقه غوطه شرقی دست‌کم ۲۷ کشته بر جا گذاشت.

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه در حالی این خبر را اعلام کرد که ارتش این کشور طی چند روز اخیر حملات خود را به دوما متوقف کرده بود. بنا به اعلام این گروه پنج نفر از کشته شدگان کودک هستند. در این حملات همچنین ۴۰ نفر نیزمجروح شدند.

بنا به اعلام این سازمان مستقل در لندن، ارتش سوریه کشور در ۴۲ حمله هوایی جداگانه مناطق مختلف شهر را مورد هدف قرار داد. طبق همین گزارش تعدادی از این حملات را نیروی هوایی روسیه انجام داد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تلویزیون دولتی سوریه گزارش کرده که نیروی هوایی ارتش پس از آنکه جنگجویان گروه جیش الاسلام گذرگاه الوافدین و محله ضاحیه الاسد را گلوله باران کردند مجبور به واکنش به آنها شده است. به گزارش شبکه المیادین در جریان این گلوله باران یک نفر کشته و دستکم ۱۵ تن مجروح شدند.

ارتش سوریه گروه جیش الاسلام را متهم کرد که توافق به دست آمده بر سر خروج جنگجویان این گروه از دوما را نقض کرده است. تلویزیون دولتی سوریه گزارش داده است که گارد جمهوری این کشور وارد مزارع دوما شده است.

گروه جیش الاسلام تاکنون واکنشی به تحولات روز جمعه نشان نداده است. این گروه پیش از این دستیابی به توافق با دولت سوریه را نیز تائید نکرده بود. با این حال تاکنون حدود چهار هزار جنگجوی این گروه به همراه خانواده های خود از منطقه غوطه شرقی به شمال سوریه رفته اند.

برخی گزارشها از اختلاف نظر در میان جنگجویان گروه جیش الاسلام بر سر خروج از دوما حکایت دارد. گروه دیده بان حقوق بشر سوریه تخمین می زند که از ۱۰ هزار جنگجوی گروه جیش الاسلام، حدود چهار هزار نفر با خروج از دوما مخالف هستند.

بیشتر بخوانید: