Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تحقیق در مورد کمک مالی قذافی به کارزار انتخاباتی تیموشنکو به جریان افتاد

معمر قذافی و یولیا تیموشنکو
معمر قذافی و یولیا تیموشنکو Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ادعای دریافت کمک چند میلیون یورویی از لیبی می تواند به وجهه نخست وزیر اسبق اوکراین لطمه بزند.

آگهی

تحقیق در مورد ادعای کمک مالی معمر قذافی، رهبر پیشین لیبی به کارزار انتخاباتی یولیا تیموشنکو، نامزد انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در سال ۲۰۱۰ میلادی به جریان افتاده است.

وولودومیر آریف، نماینده پارلمان اوکراین در حالی این مطلب را اعلام کرد که یولیا تیموشنکو، معروف به بانوی نارنجی اوکراین، ادعای دریافت کمک مالی از رهبر پیشین لیبی را رد کرده است.

با این حال طرح این ادعا و تحقیق در مورد آن می تواند به وجهه نخست وزیر اسبق اوکراین لطمه بزند. یولیا تیموشنکو اکنون در نظرسنجی ها از پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری کنونی اوکراین پیشی گرفته است. انتخابات ریاست جمهوری اوکراین سال آینده میلادی برگزار خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
یولیا تیموشنکورویترز

وولودومیر آریف که عضو حزب حاکم در اوکراین است اعلام کرد که از اداره مبارزه با فساد مالی اوکراین رسما درخواست کرده است به ادعای کمک مالی معمر قذافی به یولیا تیموشنکو رسیدگی کند.

روزنامه الشرق الاوسط ماه گذشته گزارش داده بود که یکی از نزدیکان معمر قذافی با هواپیمای خصوصی در سال ۲۰۱۰ به کی‌یف رفت تا چهار میلیون یورو وجه نقد برای کمک به کارزار انتخاباتی یولیا تیموشنکو را تحویل دهد.

اتهام دریافت کمک از قذافی علیه نیکولا سارکوزی

ادعای کمک مالی رهبر پیشین لیبی به کارزار انتخاباتی نخست وزیر اسبق اوکراین در حالی مطرح می شود که نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری اسبق فرانسه قرار است به اتهام دریافت کمک مالی پنج میلیون یورویی از معمر قذافی مورد محاکمه قرار گیرد. نیکولا سارکوزی متهم است که این مبلغ را برای کارزار انتخاباتی خود در سال ۲۰۰۷ میلادی دریافت کرده است.

محبوبیت یولیا تیموشنکو در آخرین نظرسنجی به ۱۸.۷ درصد رسیده است. بنا به همین نظرسنجی محبوبیت پترو پوروشنکو ۱۵.۶ درصد است. یولیا تیموشنکو در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ از پترو پوروشنکو شکست خورد.

دوره آینده انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در ماه مارس سال ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل متحد: جناح‌های درگیر در پایتخت لیبی توافقنامه آتش بس امضا کردند

نیکولا سارکوزی به اتهام دریافت کمک مالی از معمر قذافی برای کارزار انتخاباتی بازجویی شد

جدال میراژها با سوخوها؛ آیا جنگنده‌های فرانسه به سلطه هوایی روسیه در آسمان اوکراین پایان می‌دهند؟