Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شهر رقه میزبان اولین مسابقات فوتبال پس از آزادسازی

شهر رقه میزبان اولین مسابقات فوتبال پس از آزادسازی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ورزشگاه این شهر در دوران اشغال داعش، محل اعدام‌های هولناک بود و ساختمان آن نیز به زندان تبدیل شده بود.

آگهی

شهر رقه در سوریه طی روزهای شنبه و یکشنبه میزبان اولین مسابقات رسمی فوتبال، پس از سالها درگیری خونین و درنهایت بازپس‌گیری از داعش در اکتبر ۲۰۱۷ میلادی بود.

ورزشگاه این شهر که به «ورزشگاه سیاه» نیز مشهور است، پیش از این در دوران اشغال داعش، محل اعدام‌های هولناک بود و ساختمان آن نیز به زندان تبدیل شده بود.

در اولین روز این رقابتها دو تیم فوتبال منبیج با پیراهن‌هایی به رنگ قرمز و سفید با تیم طبقا با پیراهن‌های زرد و آبی مقابل یکدیگر حاضر شدند. تیم‌هایی از دیرالزور و شهر میزبان یعنی رقه نیز در این رقابتها حضور داشتند.

خط کشی‌های زمین به تازگی و برای برگزاری این مسابقات انجام شده بود و حدود صد نفر تن از دوستان و طرفداران این تیم‌ها برای تماشای مسابقه به ورزشگاه آمده بودند.

شهر رقه که زمانی محل سکونت بیش از ۲۰۰ هزار نفر بود، پس از آنکه به اشغال نیروهای داعش درآمد، برای مدت چهار سال به پایتخت «دولت اسلامی عراق و شام» در سوریه تبدیل شد.

در جریان اشغال و سپس نبرد برای آزادسازی، تمام ساختمانهای شهر نابود شدند و به این ترتیب رقه به شهر ارواح شبیه‌تر شد.

داعش حتی در در سال ۲۰۱۶ میلادی ۴ تن از بازیکنان فوتبال رقه را اعدام کرد. از نظر این گروه تروریستی، بازی کردن فوتبال یک کار حرام محسوب می‌شد و به این ترتیب سرِ این چهار بازیکن به نام‌های اسامه ابوکویت، احسان الشویخ، نهاد الحسین و احمد را در ملاء عام از بدنشان جدا کرد.

رقه سرانجام در اکتبر ۲۰۱۷ میلادی توسط نیروی‌های کرد یگان‌های مدافع خلق با حمایت هواپیماهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا از اسلامگرایان افراطی پس گرفته شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عفو بین‌الملل: ائتلاف تحت رهبری آمریکا طی چند ماه ۱۶۰۰ غیرنظامی را در رقه کشت

جشن و پایکوبی در شهر رقه آزاد شده

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است