Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اعلان پیروزی کامل ارتش سوریه در غوطه: جیش‌الاسلام آخرین پایگاه شورشیان حومه دمشق را ترک می‌کند

اعلان پیروزی کامل ارتش سوریه در غوطه: جیش‌الاسلام آخرین پایگاه شورشیان حومه دمشق را ترک می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس نظامی روسیه برای نظارت بر روند خروج شورشیان وارد دوما خواهد شد

آگهی

تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرد ارتش این کشور به پیروزی کامل در غوطه شرقی دست یافته است. این گزارش همزمان با تایید خبر توافق جیش‌الاسلام با دولت سوریه برای تخلیه دوما، آخرین شهر تحت کنترل مخالفان در حومه دمشق منتشر می‌شود. 

به گزارش خبرگزاری فرانسه دیده‌بان حقوق بشر سوریه خبر توافق میان شورشیان و دمشق با میانجیگری سوریه را تایید کرده است. ساعاتی پیش خبرگزاری اینترفاکس روسیه از دست‌یابی به توافق خبر داده بود. 

ارتش سوریه از اواسط ماه ژانویه حملات خود به غوطه شرقی را دوچندان کرده بود. مخالفان و ناظران می‌گویند در جریان بمباران‌های بی‌وقفه این منطقه بیش از ۱۶۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند. بسیاری از قربانیان زنان و کودکان غیرنظامی بودند. 

بیشتر بخوانید:

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید بر اساس توافق میان دو طرف، اعضای جیش‌الاسلام با رها کردن انبار مهمات سنگین خود همراه با خانواده‌ها و دیگر غیرنظامیانی که مایل به ترک غوطه هستند می‌توانند به مناطق تحت کنترل شورشیان در استان حلب در شمال سوریه بروند. این توافق ساعاتی پس از موافقت دو طرف برای خروج مجروحان و بیماران از دوما به دست آمده است. 

قرار است پلیس نظامی روسیه برای نظارت بر روند خروج شورشیان از دوما وارد این شهر شود.

شکست کامل شورشیان در غوطه، بدون توجه سوریه و روسیه به درخواست آتش‌بس شورای امنیت، یک پیروزی بزرگ برای بشار اسد و متحدان منطقه‌ای و بین‌المللی رژیم سوریه به شمار می‌رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عضو اپوزیسیون سوریه به اتهام ارتکاب جنایت جنگی در فرانسه بازداشت شد

چگونه نیروی زمینی روسیه از راه دور در سوریه پیروز می‌شود؟

«اروپا نقش فعالی در حل بحران سوریه نداشته است»