Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آنکارا میانجیگری فرانسه بین ترکیه و کردها در شمال سوریه را نمی پذیرد

آنکارا میانجیگری فرانسه بین ترکیه و کردها در شمال سوریه را نمی پذیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری فرانسه در ملاقات با جمعی از اعضای نیروهای دموکراتیک سوریه پیشنهاد میانجیگری بین ترکیه و نیروهای کرد را مطرح کرده بود.

آگهی

در پی مطرح شدن میانجیگری فرانسه در ماجرای درگیری نظامی میان نیروهای ارتش ترکیه و کردهای شمال سوریه در منطقه عفرین از سوی رئیس جمهوری فرانسه، آنکارا  در واکنشی هر گونه میانجیگری فرانسه را در این رابطه رد کرد.

سخنگوی رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه در اینباره گفت: «ما هر گونه تلاش برای برقراری گفتگو، ارتباط یا میانجیگری میان ترکیه و گروههای تروریستی را رد می کنیم.»

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، روز پنج شنبه، در ملاقات با جمعی از اعضای نیروهای دموکراتیک سوریه SDF که شامل نیروهای یگان های مدافع خلق YPG نیز می شود، پیشنهاد میانجیگری بین ترکیه و نیروهای کرد را مطرح کرده بود.

امانوئل ماکرون اظهار امیدواری کرده بود که بتوان با گفتگو بین نیروهای کرد و ترکیه مسئله پیش آمده در شمال سوریه را حل کرد.

به گفته خالد عیسی، نماینده کردستان سوریه (روژاوا) در فرانسه که در این جلسه حضور داشته اند رئیس جمهوری فرانسه وعده داده است که برای مبارزه با داعش در شهر منبج نیرو به این شهر بفرستند و ترکیه را متقاعد کند که از تصرف این شهر اجتناب کند. وی همچنین گفته است که فرانسه همچنین متعهد شده است که به افرادی که از عفرین گریخته اند کمک کند.

بیشتر بخوانید:

ترکیه با تسلط بر عفرین در شمال سوریه تلاش دارد نیروهای یگان های مدافع خلق YPG را که به ادعای آنکارا گروهی تروریستی و مرتبط با حزب پ کا کا است از نوار مرزی ترکیه دور کند.

نیروهای ویژه فرانسه در سوریه حضور دارند با این حال دولت فرانسه از حضور نیروهایش در سوریه بسیار محتاطانه سخن می گوید.

وعده ماکرون برای حضور در منبج به دنبال تحولات شمال سوریه مطرح می شود که ترکیه با حمله به عفرین این شهر را اشغال کرد و وعده داده است که به شهر منبج حمله خواهد کرد.

آمریکا و فرانسه از متحدان نیروهای دموکراتیک سوریه SDF و یگان های مدافع خلق YPG که اکثرا از نیروهای کرد تشکیل شده می باشند و در جریان جنگ علیه داعش در سوریه، فرانسه و آمریکا به این دو گروه سلاح و آموزش نظامی داده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«اروپا نقش فعالی در حل بحران سوریه نداشته است»

آزمایش اعتیاد دردسرساز؛ فرانسه ایتالیا را دعوت به آرامش کرد