Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اعضای یک خانواده به اتهام شکنجه گروهی و قتل در فرانسه محاکمه شدند

اعضای یک خانواده به اتهام شکنجه گروهی و قتل در فرانسه محاکمه شدند
Copyright By Tiraden (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons
Copyright By Tiraden (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه‌های فرانسه به این پرونده عنوان «لذت شکنجه» داده اند

آگهی

دادستانی شهر سُم فرانسه برای پنج نفر به اتهام آدم‌ربایی و شکنجه منجر به مرگ، مجازات حبس از ده سال تا ابد تقاضا کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کریستوفر رامبو قربانی این جنایت در ماه‌های سپتامبر ۲۰۱۱ و ژانویه ۲۰۱۲ پس از ربوده شدن توسط دوستان نزدیکش، زیر وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها جان باخت. وی پنج ماه در دو خانه واقع در شهرهای «ویلیه فوسون» و «لُنگو» در شمال فرانسه شکنجه و در شرایط نامعلومی کشته شد. متهم اصلی «نارین بان» ۳۴ ساله با همراهی شوهر خواهرش «ژیل لوفور» ۳۲ ساله، بدن شکنجه شده کریستوفر را قطعه قطعه کرده و می‌سوزانند. به همین جهت پزشک قانونی قادر به تشخیص شرایط دقیق و علت مرگ نیست.

در حالی‌که متهمان هرگز انگیزه خود را در جریان بازجویی‌ها و دادگاه بیان نکرده بودند، آن-لور ساندتو، نماینده دادستان در نخستین جلسه دادگاه با قرائت کیفرخواست و با ذکر اقرار متهمان گفت :«ما تنها چند ساعت، چند روز از شکنجه کردن مردی لذت بردیم؛ با از بین بردن انسانیت‌ و وارد کردن بدترین درد و رنج». وی برای متهم اصلی مجازات حبس ابد بدون احتمال آزادی مشروط برای مدت ۲۲ سال، تقاضا کرد.

دادستان در دادمه گفت: «سوزاندن کمر، وارد کردن ضربه به دست و پا، مجبور کردن به قورت دادن سیگار روشن و خوراندن مدفوع. نارین بان کسی است که با نبوغ در شکنجه، تمام اتفاق را برنامه ریزی کرده است».

وکیل «نارین بان» می‌گویدکه موکلش مشارکت در شکنجه را رد کرده‌است. وی با انتقاد از کیفرخواست دادستانی در دفاع از موکلش گفت: «این اتهامات تنها بر اساس اقرار دیگر شرکای جرم شکل گرفته است.»

دادستان برای متهم دیگر «ژیل لوفور» تقاضای ۲۵ سال زندان بدون احتمال آزادی مشروط برای ۱۶ سال کرده‌است. دادستان در ادامه گفت که ژیل لوفور تنها متهمی است که به نظر می‌رسد از ارتکاب شکنجه ابراز پشیمانی کرده‌، اما نباید فراموش کرد که مرتکب اعمال نابخشودنی شده است.

همسر ژیل لوفور، خواهر متهم اصلی نیز در جلسات شکنجه‌ شرکت داشته است و بر اساس گفته‌های دادستان «وی هم از مرتکبان جرم بارها تقاضا کرده تا قربانی را به اشکال گوناگون شکنجه» کنند. دادستان برای این متهم تقاضای ۲۵ سال زندان کرد.

برادر کوچک متهم اصلی نیز در جلسات شکنجه شرکت داشته‌است. ناوین بان نه تنها ضرباتی را به قربانی وارد کرده‌است بلکه هنگامی که کریستوفر رامبو بر روی زمین از حال رفته بوده‌است، بدون اعتنا به وی، به بازی‌‌های کامپیوتری مشغول بوده است. دادستان برای او تقاضای مجازات ۱۵ سال زندان کرد. اما وکیل «ناوین بان» معتقد است که به علت فرهنگ اطاعت از برادران و خواهران بزرگتری در خانواده کامبوجی متهم، او تنها از خانواده‌اش پیروی کرده و برای وی تقاضای عفو کرد.

دادستان برای همسر متهم اصلی به علت برملا نکردن اتفاقات جنایت‌آمیز ۱۰ سال زندان تقاضا کرد.

حکم اصلی دادگاه روز سه شنبه صادر خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هدیه ۵۰۰ هزار پوندی «ترزا می» برای عذرخواهی از زوج لیبیایی

بازداشت‌های هتل‌ریتز ریاض؛ ژنرال سعودی «تحت شکنجه» جان باخته است

معلم بریتانیایی به اتهام تشکیل «ارتش کودکان» برای حملات تروریستی مجرم شناخته شد