پیشنهاد لغو محاصره قطر در برابر صرفنظر کردن از میزبانی جام جهانی

پیشنهاد لغو محاصره قطر در برابر صرفنظر کردن از میزبانی جام جهانی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ریاض و متحدانش می گویند دوحه برای نشان دادن حسن نیت خود در حل مشکل و برچیده شدن تحریم ها باید میزبانی جام جهانی فوتبال را فراموش کند.

آگهی

دادستان کل قطر نسبت به بهبود روابط دوحه با برخی از همسایگان عرب خود بد بین است. علی بن فطیس المری در گفتگو با یک نشریه اسپانیایی از شرط تازه عربستان و متحدانش برای لغو محاصره قطر خبر داد. او با ابراز ناامیدی از بروز نشانه های مبنی بر حل بحران جاری گفت: «بله این درست است آنها از ما خواسته اند که از میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ صرفنظر کنیم تا متقابلا آنها دست از تحریم و محاصره ما بر دارند.»

ریاض و متحدانش می گویند دوحه برای نشان دادن حسن نیت خود در حل مشکل و برچیده شدن تحریم ها باید میزبانی جام جهانی فوتبال را فراموش کند. مسئولان اماراتی پیش تر هم چنین پیشنهادی را مطرح کرده بودند. به گزارش ایسنا علی بن فطیس المری دلیل اصلی چنین پیشنهادی را حسادت عنوان کرده است.

دادستان قطر با رد تلویحی چنین درخواستی این کشورها را به ارتباط بنیادین با تروریسم متهم کرد. او با یادآوری حملات یازدهم سپتامبر بر ملیت سعودی عاملان آن و نقش امارات متحده عربی در این حملات تاکید کرد.

عربستان، امارات، بحرین، مصر و چند کشور عربی دیگر از حدود ده ماه پیش به بهانه حمایت دوحه از تروریسم ارتباط خود با قطر را قطع کرده اند. میانجیگیری های کویت و تلاش های آمریکا هم برای بهبود این وضعیت تاکنون به نتیجه ملموسی نرسیده است.

بیشتر بخوانید:

بحران قطر؛ آنچه باید بدانیم

ساز مخالف عربستان و امارات: در ایران و قطر مسابقه نمی دهیم

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرتفع ترین برج نیمه تمام جهان تخریب شد

ابراز تردید وزارت خارجه آمریکا درباره انگیزه اقدامات عربستان و امارات علیه قطر

ترامپ در گفتگو با پادشاه عربستان بر «وحدت» کشورهای عربی تاکید کرد