Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بولتون: محور مذاکره ترامپ با اون باید خلع سلاح هسته ای کره شمالی باشد

جان بولتون، مشاور امنیت جدید آمریکا
جان بولتون، مشاور امنیت جدید آمریکا Copyright آرشیو
Copyright آرشیو
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جان بولتون: «اگر آنها [مقامات کره شمالی] آماده انجام گفتگویی جدی و اینچنینی نیستند ملاقات دو طرف در عمل می تواند خیلی زود به پایان برسد.»

آگهی

جان بولتون، مشاور جدید امنیت ملی آمریکا می گوید محور هرگونه مذاکره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور با رهبر کره شمالی باید خلع سلاح هسته ای هر چه سریعتر پیونگ یانگ باشد.

مشاور جدید امنیت ملی آمریکا که روز پنجشنبه به عنوان جانشین هربرت ریموند مک مستر معرفی شد در گفتگویی که تنها چند روز پیش از آن با «رادیو آزاد آسیا» انجام داده تاکید کرده است مذاکرات رهبران آمریکا و کره شمالی باید مشابه مذاکراتی باشد که در سال ۲۰۰۴ میلادی به خاتمه برنامه هسته ای لیبی انجامید.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ایستگاه رادیویی «رادیو آزاد آسیا» رسانه ای است که به ۹ زبان آسیایی برنامه پخش می کند و بودجه آن توسط کنگره ایالات متحده تامین می شود.

جان بولتون در مصاحبه روز دوشنبه گذشته خود با این ایستگاه رادیویی گفته است: «اگر آنها [مقامات کره شمالی] آماده انجام گفتگویی جدی و اینچنینی نیستند ملاقات دو طرف در عمل می تواند خیلی زود به پایان برسد.»

مشاور جدید امنیت ملی آمریکا همچنین در بخش دیگری از سخنانش نسبت به نیت پیونگ یانگ از پیشنهاد مذاکره با واشنگتن ابراز تردید کرد. جان بولتون اظهار داشت: «ما باید اصرار کنیم که اگر ملاقات [دو رهبر] قرار است انجام شود باید مشابه گفتگوهایی باشد که ۱۳ یا ۱۴ سال پیش با لیبی انجام شد. محور آن باید این باشد که آنها چگونه برنامه سلاح هسته ای خود را تعطیل کنند و [اجزای آن را] به اوک ریج در تنسی [محل آزمایشگاه هسته ای آمریکا] بفرستند.»

دونالد ترامپ پس از دیدار یک هیات کره جنوبی از پیونگ یانگ پیشنهاد ملاقات با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را پذیرفت. تاریخ دقیق و محل این دیدار هنوز اعلام نشده است.

مقامات کره شمالی از برنامه سلاح هسته ای به عنوان لازمه دفاع از این کشور یاد می کنند. تحلیلگران معتقدند رهبران کره شمالی دنبال رویدادهای سالهای اخیر لیبی و سرنوشت معمر قذافی، رهبر پیشین این کشور بر این باور خود راسخ تر شده اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمخانی: جان بولتون «حقوق بگیر» مجاهدین خلق است

جان بولتون، منتقد سرسخت حکومت ایران مشاور امنیت ملی آمریکا می‌شود

قربانیان آمریکایی از ایران و ۲ کشور دیگر به دلیل حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل طلب غرامت می‌کنند