ویدئو؛ حال و هوای بهاری چند شهر ایران

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ویدئو؛ حال و هوای بهاری چند شهر ایران

این روزها و با آغاز نوروز شهرهای ایران هم چهره بهاری به خود گرفته است. برخی شهرها بیشتر از دیگر شهرها مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد.

استان اصفهان یکی از مکان‌هایی است که هم گردشگران داخلی و هم گردشگران خارجی را به خود جذب می‌کند. طبق گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در روزهای اخیر، بیش از ۳۴۴ هزار گردشگر از جاذبه‌های تاریخی این استان بازدید کردند.

جزیره کیش یکی دیگر از مکان‌های جذاب برای گردشگران است. «پارک دلفین و تمساح» ، «پارک درخت سبز»، «کشتی یونانی» و «شهر زیرزمینی کاریز» ازجاذبه های گردشگری این جزیره است که سالانه یک میلیون گردشگر را به خود جذب می‌کند.

از سوی دیگر این روزها شهر مشهد هم یک جاذبه جدید گردشگری دارد. خانه تاریخی داروغه توسط معماران و بناهای روس به دستور محمد یوسف خان که اواخر دوره قاجار داروغه مشهد بوده ساخته شده است. این خانه تاریخی در سال ۱۳۹۱ توسط شهرداری مورد تملک قرار گرفته است. بنای خانه داروغه زیر نظر کارشناسان سازمان میراث فرهنگی مرمت شده است. در ایام نوروز بازارچه قدیمی با غرفه‌هایی مانند آهنگری، پنبه زنی، حصیر بافی، سبد بافی و ... در کنار این بنا خاطرات مشهد قدیم را برای مسافران نوروزی زنده کرده است.

اصفهان
جزیره کیش
خانه تاریخی داروغه مشهد