بن‌‌طلال در مورد حبس در هتل ریتز ریاض: می‌بخشم و فراموش می‌کنم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه
ولید بن طلال
ولید بن طلال   -  کپی رایت  رویترز

ولید بن طلال، شاهزاده سعودی ضمن تاکید بر اینکه ماجرای بازداشت سه ماهه خود در هتل ریتز کارلتون ریاض را فراموش کرده است گزارشهای منتشر شده مبنی بر موافقت خود با ضبط اموالش در ازای رهایی از حبس را رد کرد.

شاهزاده سعودی در مصاحبه با خبرگزاری بلومبرگ که روز سه شنبه منتشر شد در مورد بازداشت خود و اقامت در هتل ریتز کارلتون ریاض اظهار داشت: «من فردی نیستم که بگویم می بخشم اما فراموش نمی کنم بلکه همزمان می گویم هم می بخشم و هم فراموش می کنم.»

ولید بن طلال در این مصاحبه تاکید کرده است که به سرمایه گذاری در عربستان ادامه خواهد داد. با این حال وی از افشای مفاد توافق خود با مقامات عربستان که براساس آن از هتل ریتز آزاد شد خودداری کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او در بخش دیگری از این مصاحبه ادعای شکنجه خود را رد کرد. ولید بن طلال در مورد شرایط بازداشت گفت: «بهترین خدمات به من داده شد. پزشکان روزی دو بار به دیدنم می آمدند. بهترین خدمات را داشتیم، بهترین غذا را داشتیم! همه چیز بهترین بود.»

این شاهزاده ثروتمند سعودی مدعی است بنا به توافق به دست آمده با مقامات کشورش او می تواند در آزادی کامل به فعالیتهای اقتصادی خود ادامه دهد.

ولید بن طلال، ۶۳ ساله، یکی از سرشناس‌ترین شخصیت‌هایی بود که ماه نوامبر سال گذشته میلادی به اتهام مبارزه با فساد مالی بازداشت شد. عربستان ۳۵۰ شاهزاده و تاجر سرشناس را به اتهام «فساد مالی» بازداشت کرده بود.

بیشتر بخوانید:

منابع بیشتر • بلومبرگ