Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ولیعهد عربستان: تنها مرگ می تواند مانع حکمرانی من شود

ولیعهد عربستان
ولیعهد عربستان Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews با استفاده از  خبرگزاری فرانسه، رویترز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محمد بن سلمان: «ارتش ایران در میان پنج ارتش برتر جهان اسلام نیست. اقتصاد عربستان بزرگتر از اقتصاد ایران است. ایران فاصله زیادی با عربستان دارد.»

آگهی

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی می گوید تنها «مرگ» می تواند مانع حکمرانی او بر کشورش شود.

ولیعهد عربستان در مصاحبه با شبکه «سی بی اس» در مورد چشم انداز موجود برای زمامداری اش بر عربستان گفت: «تنها خدا می داند هر کسی چند سال عمر می کند و آیا انسان به ۵۰ سالگی می رسد یا خیر. اما اگر امور مسیر عادی خود را طی کند این اتفاق [حکمرانی محمد بن سلمان] رخ خواهد داد.»

محمد بن سلمان در بخش دیگری از این مصاحبه تاکید کرد که عربستان و ایران رقیب یکدیگر نیستند. وی اظهار داشت: «ارتش ایران در میان پنج ارتش برتر جهان اسلام نیست. اقتصاد عربستان بزرگتر از اقتصاد ایران است. ایران فاصله زیادی با عربستان دارد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او همچنین ضمن تکرار سخنانش درباره شباهت علی خامنه ای، رهبر ایران با آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی گفت: «او به دنبال پیاده سازی طرح خود برای خاورمیانه است. امری که شباهت زیادی با هیتلر دارد که در زمان خود به دنبال گسترش حوزه قدرت اش بود. بسیاری از کشورهای جهان و اروپا تا زمانی که آن اتفاقات افتاد در نیافتند هیتلر تا چه اندازه خطرناک است. من نمی خواهم شاهد حوادث مشابهی در خاورمیانه باشیم.»

ولیعهد عربستان در این مصاحبه در پاسخ به پرسشی در مورد بازداشت اخیر شاهزادگان و تجار سرشناس کشورش و طرح اتهام «فساد مالی» علیه آنها تاکید کرد ماحصل توافق مالی با بازداشت شدگان بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار بوده است.

او در مورد این بازداشت ها اظهار داشت: «آنچه ما در عربستان انجام دادیم بسیار لازم بود. تمام اقدامات صورت گرفته مطابق قوانین موجود و منتشر شده بود.»

محمد بن سلمان در این مصاحبه همچنین شورشیان حوثی یمن را مسئول بحران انسانی در این کشور دانست. وی در پاسخ به انتقادات مطرح شده درباره نقش عربستان در جنگ یمن گفت: «نمی توانم تصور کنم ایالات متحده یک روز بپذیرد که گروهی شبه نظامی از مکزیک به سوی واشنگتن و لس آنجلس موشک پرتاب کنند و آمریکایی ها تنها مشاهده کننده این موشکها باشند و کاری انجام ندهند.»

جنگ در یمن تاکنون حدود دو میلیون نفر از ساکنان این کشور را مجبور به ترک محل سکونت خود کرده است و حدود ۱۰ هزار کشته بر جا گذاشته است.

مصاحبه ولیعهد عربستان با شبکه «سی بی اس» در آستانه سفر او به آمریکا انجام شده است. محمد بن سلمان قرار است در ابتدای سفر دو هفته ای خود به ایالات متحده روز سه شنبه در کاخ سفید با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دیدار کند.

بیشتر بخوانید:

منابع بیشتر • سی بی اس

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بن‌‌طلال در مورد حبس در هتل ریتز ریاض: می‌بخشم و فراموش می‌کنم

ولیعهد عربستان: اگر ایران به دنبال بمب اتم باشد، ما نیز بمب اتم تولید می‌کنیم

بازداشت‌های هتل‌ریتز ریاض؛ ژنرال سعودی «تحت شکنجه» جان باخته است