Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ولیعهد عربستان: اگر ایران به دنبال بمب اتم باشد، ما نیز بمب اتم تولید می‌کنیم

Crown Prince of Saudi Arabia Mohammad bin Salman
Crown Prince of Saudi Arabia Mohammad bin Salman Copyright REUTERS/Simon Dawson
Copyright REUTERS/Simon Dawson
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به تازگی کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر و بحرین نیز در بیانیه‌ای مشترک ایران را به دلیل توسعۀ برنامۀ موشکهای بالستیک محکوم کردند.

آگهی

محمد بن سلمان می‌گوید که اگر ایران دست به تولید بمب اتم بزند، پادشاهی عربستان سعودی نیز در این زمینه وارد عمل خواهد شد.

ولیعهد ۳۲ ساله سعودی‌ها در جریان گفتگو با شبکۀ خبری CBS آمریکا بار دیگر ضمن مقایسه کردن علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران با هیتلر اعلام کرد: «عربستان سعودی به دنبال دستیابی به بمب اتم نیست اما بدون شک اگر ایران اقدام به تولید بمب اتم کند، ما نیز در اسرع وقت در این زمینه وارد عمل خواهیم شد.»

این سخنان در حالی بیان می‌شود که یک روز پیش از این محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در پاکستان اعلام کرده بود که ایران امنیت و ثبات همسایگانش را امنیت و ثبات خود به شمار می‌آورد و اگر به عربستان حمله شود، ایران نخستین کشوری خواهد بود که از سعودی پشتیبانی می‌کند.

به تازگی کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر و بحرین نیز در بیانیه‌ای مشترک ایران را به دلیل توسعۀ برنامۀ موشکهای بالستیک محکوم کرده‌اند.

ریاض در اوایل این هفته از برنامۀ انرژی اتمی جدیدی در عربستان سعودی در چهارچوب «چشم انداز ۲۰۳۰» پرده برداشت. عربستان سعودی در توجیه سرمایه گذاری برای این برنامۀ اتمی، آن را فرصتی برای کاهش وابستگی این کشور به درآمدهای نفتی اعلام کرد.
در بیانیۀ خبرگزاری دولتی این کشور در این رابطه آمده است که قرار است تمام فعالیتهای هسته‌ای عربستان سعودی با اهداف صلح آمیز و در چهارچوب قوانین بین‌الملل انجام شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران: مقامات عربستان لاطائلات می گویند

بن‌‌طلال در مورد حبس در هتل ریتز ریاض: می‌بخشم و فراموش می‌کنم

ولیعهد عربستان: تنها مرگ می تواند مانع حکمرانی من شود