جمهوری‌خواهان به ترامپ هشدار دادند: اجازه دهید رابرت مولر وظیفه‌اش را انجام دهد

جمهوری‌خواهان به ترامپ هشدار دادند: اجازه دهید رابرت مولر وظیفه‌اش را انجام دهد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«من نمی‌دانم که نقشه‌شان برای مولر چیست ولی به نظر می‌رسد که به سمت اخراج او پیش‌ می‌روند. من امیدوارم که اینطور نباشد زیرا ما در کنگره این اجازه را نخواهیم داد.»

آگهی

سناتورهای جمهوری‌خواه ایالات متحده روز یکشنبه به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور هشدار دادند به رابرت مولر و بازرسان پرونده دخالت روسیه در ایالات متحده اجازه دهد تا وظیفه خود را انجام دهند.

پس از اخراج روز جمعه اندرو مک‌کب، معاون اف‌‌بی‌ای از سوی جف سشنز،وزیر دادگستری آمریکا آنهم دو روز پیش از بازنشستگی وی، دونالد ترامپ حملات توئیتری خود علیه اف‌بی‌آی و پرونده ترامپ-روسیه را آغاز کرد. وی در ابتدا از اخراج مک‌کب اظهار خوشحالی کرده و آن را روز بزرگی برای دموکراسی توصیف کرد.

جلسه شهادت اندرو مک‌کب، معاون سابق اف‌بی‌آی در مقابل کمیته اطلاعات سنای آمریکا در ماه می ۲۰۱۷

جف فلیک، سناتور جمهوری‌خواه به‌شدت از اظهار نظرهای رئیس جمهوری آمریکا درباره تیم بازرسی رابرت مولر انتقاد کرد و آنها را نشانه‌ای از خواست دونالد ترامپ برای اخراج رابرت مولر خواند. جف فلیک همچنین اخراج بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات را موجب «پایان ریاست جمهوری» ترامپ دانست.

بیشتر بخوانید:

آقای فلیک می‌گوید: «من نمی‌دانم که نقشه‌شان برای مولر چیست ولی به نظر می‌رسد که به سمت اخراج او پیش‌ می‌روند. من امیدوارم که اینطور نباشد زیرا ما در کنگره این اجازه را نخواهیم داد.»

سخنگوی پل رایان، نیز می‌گوید که نظر این رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا همواره این بوده است که رابرت مولر و تیم او باید «در انجام تحقیقات خود آزاد باشند.»

از سوی دیگر تای کوب، وکیل کاخ سفید روز یکشنبه اعلام کرد که رئیس جمهور قصد اخراج بازرس ویژه رابرت مولر را ندارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دونالد ترامپ در آخرین توئیت خود نوشت: «چرا در تیم مولر ۱۳ دموکرات دو آتشه وجود دارد که بعضی شان هوادار هیلاری چوله هم هستند اما حتی یک جمهوری‌خواه هم در تیمش نیست؟ حالا یک دموکرات دیگر هم اضافه شده… به نظر شما این عادلانه است؟ همه اینها به کنار هیچ سازشی هم (بین کمپین ترامپ و روسیه) وجود نداشته!»

وی در توئیت دیگری در روز شنبه نوشته بود که بازرسی مولر اصلا نباید آغاز می‌شد زیرا هیچ تبانی (بین کمپین ترامپ و روسیه) و جرمی اتفاق نیفتاده بود. آقای ترامپ اضافه کرده بود که این تحقیقات تنها بر اساس یکسری پرونده جعلی ساختگی که پولش هیلاری کلینتون و دموکرات ها پرداخته بودند، شروع شد و از دادگاه اطلاعات و نظارت خارجی استفاده کردند تا کمپین وی تحت نظر بگیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه نیویورک ترامپ را در پرونده تخلف مالی ۳۶۴ میلیون دلار جریمه کرد

محاکمه ترامپ در نیویورک ۲۰ روز پس از «سه‌شنبه بزرگ» انتخابات مقدماتی آغاز می‌شود

ترامپ می‌گوید کارش در اشتباه گفتن نام‌ها «عمدی» است