Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کشف یک حفره هوای ۹ سانتیمتری در جمجمه یک بیمار

کشف یک حفره هوای ۹ سانتیمتری در جمجمه یک بیمار
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عواملی چون ضربه به سر، برخی بیماری‌های عفونی و یا جراحی مغز می‌توانند سبب تجمع هوا در جمجمه شوند.

آگهی

پزشکان بریتانیایی یک حفره هوای عظیم را در سر یک مرد ۸۴ ساله که به دلیل زمین خوردن‌های متوالی به اورژانس مراجعه کرده بود، یافتند.

بیمار از چند ماه پیش دچار ضعف عضلانی شده بود، همچنین زمین خوردن‌های متعدد و بی‌حسی در دست و پای چپ از جمله عواملی بود که او را به بیمارستان کشاند.

نتایج معاینه این بیمار که در مجله پزشکی بریتانیا (BMJ) منتشر شده حاکی از این است که یک حفره هوای ۹ سانتیمتری در سمت راست لوب قدامی قرار دارد. عکس‌های سی‌تی اسکن همچنین یک تومور خوشخیم استخوانی در داخل سینوس بینی وی کشف کردند.

آزمایش خون این بیمار نشان داد که هیچ مساله غیرمعمولی در رابطه با وضعیت سلامت وی وجود ندارد. معاینات دقیق‌تر حاکی از این است که بیمار دچار ضعف عضلات صورت و مشکلات ادراکی، گفتاری و شنیداری نیست. 

به گفته پزشکان هوا به تدریج در جمجمه جمع شده و یک حفره ایجاد کرده است. هوا از راه بینی و سینوس‌ها به جمجمه وارد شده اما به دلیل اینکه نتوانسته از آن خارج شود، در درون جمجمه تجمع کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

Finlay Brown and Djamil Vahidassr - ©2018 by BMJ Publishing Group Ltd

بنا به گزارش پزشکان، ضعف عضلانی بیمار پس از ۱۲ هفته کاهش یافته است، اما پیشبینی وضعیت سلامت او در آینده دشوار است. گرچه پزشکان به بیمار پیشنهاد دادند که جمجمه‌ او را عمل کنند، اما به دلیل خطر بسیار بالای آن، وی این پیشنهاد را رد کرده است.

به صورت نظری، اگر هوا وارد جمجمه شود، مغز و دیگر اندام‌ها آن را جذب می‌کنند ولی در برخی مواقع ممکن است این اتفاق پیچیده شود و فرد را در معرض سکته مغزی یا ابتلا به عفونت‌ها قرار دهد. ضربه به سر، برخی بیماری‌های عفونی و یا جراحی مغز می‌توانند سبب تجمع هوا در جمجمه شوند.

Finlay Brown and Djamil Vahidassr - ©2018 by BMJ Publishing Group Ltd

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پزشک قلابی ۲۱ بیمار را به ویروس اچ‌آی‌وی آلوده کرد

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان

شایعات پیرامون همسر ولیعهد بریتانیا؛ ریشه گمانه‌زنی‌ها در مورد کیت میدلتون چیست؟