پزشک قلابی ۲۱ بیمار را به ویروس اچ‌آی‌وی آلوده کرد

injection
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در هند بیش از ۲ میلیون نفر مبتلا به ویروس اچ‌آی‌وی هستند که حدود ۱۰ هزار نفر آنان را کودکان زیر ۱۵ سال تشکیل می‌دهند.

آگهی

یکی از مقامات بهداشت هند اعلام کرد یک پزشک قلابی به دلیل استفاده از سرنگ‌ها و سوزن‌‌های آلوده به ویروس اچ‌آی‌وی، دست‌کم ۲۱ فرد از اهالی یک روستا در شمال هند را آلوده کرده است.

راجندرا یاداو، پزشک قلابی که در این روستا به درمان بیماران مبتلا به سرماخوردگی، سرفه و اسهال دارو مشغول بود، از محل گریخته و پلیس درحال جستجو برای یافتن اوست.

نظام درمانی هند با کمبود شدید پزشک مواجه است و به همین علت بسیاری از مردم این کشور بویژه اقشار کم‌بضاعت برای درمان نزد پزشکان قلابی ارزان قیمت می‌روند. بسیاری از این افراد به جای استفاده از سرنگ و سوزن یک بار مصرف از سرنگ شیشه‌ای و سوزن فلزی استفاده کرده و به وسیله آن به صدها نفر تزریق می‌کنند.

در هند بیش از ۲ میلیون نفر مبتلا به ویروس اچ‌آی‌وی هستند که حدود ۱۰ هزار نفر آنان را کودکان زیر ۱۵ سال تشکیل می‌دهند.

اچ‌آی‌وی یا ویروس نقص ایمنی بدن انسان از طریق انتقال خون، استفاده از سوزن و سرنگ آلوده، رابطه جنسی محافظت نشده یا از بدن مادر به جنین منتقل می‌شود. این ویروس با تضعیف سیستم ایمنی بدن باعث می‌شود مقاومت فرد به عفونت‌های مختلف کاهش یابد. با گذشت زمان، عفونت اچ‌آی‌وی می‌تواند به ایدز تبدیل شود و به دلیل ضعف پیشرونده سیستم ایمنی بدن راه را برای ابتلا به بیماری‌های چون عفونت‌های کشنده و سرطان باز کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف یک حفره هوای ۹ سانتیمتری در جمجمه یک بیمار

«منفورترین مرد آمریکا» به ۷ سال زندان محکوم شد

معضل جهیزیه در هند؛ مردی کلیه زنش را فروخت