Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اعضای شورای شهر تهران خبر استعفای شهردار را تایید کردند

مراسم کاشت کاشت درخت امید و گشایش بوستان نفس توسط شهردار تهران
مراسم کاشت کاشت درخت امید و گشایش بوستان نفس توسط شهردار تهران Copyright عکس از خبرگزاری ایسنا
Copyright عکس از خبرگزاری ایسنا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعضای شورای شهر تهران می‌گویند که استعفای محمدعلی نجفی شهردار تهران به این شورا تحویل داده شده و در حال بررسی است.

آگهی

در حالی که از صبح روز چهارشنبه ۲۳ اسفند، اخبار ضد و نقیض استعفای محمد علی نجفی، شهردار تهران در رسانه‌ها مطرح و چندین بار تکذیب شد و شهرداری تهران هنوز به طور رسمی این خبر را تائید نکرده است اما اعضای شورای شهر تهران می‌گویند که استعفای وی به شورا تحویل داده شده و در حال بررسی است.

احمد مسجد جامعی، عضور شورای شهر تهران پیش از ظهر چهارشنبه این خبر را تائید و در جمع خبرنگاران مستقر در شورای شهر اعلام کرد که محمد علی نجفی، استعفای کتبی خود را به شورای شهر تقدیم کرده است و بر اساس قانون این استعفا باید در شورا مطرح و درباره آن تصمیم گیری شود.

از سوی دیگر با وجود اینکه پیش از ظهر چهارشنبه، زهرا نژادبهرام از اعضای شورای شهر تهران خبر استعفای محمد علی نجفی را تکذیب کرده بود، لحظاتی پیش در حساب توئیتری خود نوشت که متن استعفای محمد علی نجفی را دریافت کرده‌اند.

خانم نژادبهرام افزود: « آقای مسجد جامعی احتمالا خبر شخصی دارند. من خبر ندارم، الان استعفا را دیدم.» وی همچنین نوشت: «فشارهای بيروني موجب در خواست استعفای محمد علی نجفی شده است.»

محمد علیخانی، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران نیز از بررسی استعفای نجفی شهردار تهران در جلسه شورای شهر تهران خبر داده و کانال تلگرام خود نوشته است: «اصل خبر استعفای دکتر نجفی شهردار تهران درست است. اکنون با اعضای شورای شهر تهران در حال گفت‌وگو هستیم.»

خبرگزاری ایرنا نیز اعلام کرده است که جلسه فوق‌العاده شورای شهر تهران با حضور تمامی اعضا برای بررسی استعفای شهردار در حال برگزاری است.

گفته می‌شد که جلسه صبح امروز شورا نیز به‌دلیل استعفای اقای نجفی بوده است اما علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا با تکذیب این موضوع گفت:‌ «جلسه امروز اعضای شورای شهر جلسه هم اندیشی برای جمع بندی عملکرد و پایان سال است.»

عبدالرحیم کرکه آبادی، مدیرکل دفتر شهردار تهران صبح امروز در گفتگو با خبرگزاری ایسنا با تکذیب خبر استعفای شهردار گفته بود: «استعفایی وجود ندارد، اینها شایعاتی است که درپی جلسه‌ دو شب پیش شهردار با اعضای شورای شهر بوجود آمده است.»

وی همچنین خبرهای مربوط به بیماری آقای نجفی را تکذیب کرد و گفت: «این آخرین ورژن شایعات است.»

شبکه‌های اجتماعی شهردار تهران نیز نشانی از استعفا ندارد. محمدعلی نجفی در حساب توئیتری‌اش درباره الزام ثبت «ساعت ورود و خروج» مدیران شهرداری نوشته و همچنین کانال تلگرامی منتسب به وی حکم صادر شده از سوی شهردار برای سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری را منتشر کرده است.

هفته گذشته نیز دادستان تهران پس از انتشار ویدئوی رقص گروهی از دختران دبستانی در حضور محمدعلی نجفی، به مناسبت روز زن، اعلام کرده بود که در دادسرای تهران برای شهردار و دیگر عوامل این مراسم پرونده تشکیل شده است و آنها به دادگاه احضار شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

محمدعلی نجفی، پنجاه و هشتمین شهردار شهر تهران، از تاریخ پنجم شهریور ۱۳۹۶ با انتخاب از سوی شورای شهر مسئولیت اداره شهرداری پایتخت را عهده دار شد.

محمدعلی نجفی در نخستین جلسه شورای شهر پنجم تهران با رای ۲۱ تن از اعضای شورا، بعنوان شهردار تهران انتخاب شد. وی آقای پیش از آن نیز در جلسات داخلی شورا به‌ عنوان گزینه نهایی شهرداری تهران برگزیده شده بود.

بیشتر بخوانید:

آقای نجفی از سال ۱۳۸۶ به مدت شش سال عضو شورای شهر تهران بود. این سیاستمدار اصلاح‌طلب و از بنیانگذاران حزب کارگزاران سازندگی در دولت هاشمی رفسنجانی و میرحسین موسوی، وزیر آموزش و پروش بود و همچنین در دور اول ریاست جمهوری حسن روحانی به مدت پنج ماه سرپرستی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عهده‌دار شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محمد علی نجفی شهردار و محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران شدند

محمد‌علی نجفی به عنوان نامزد نهایی شهرداری تهران انتخاب شد

شکست تازه محافظه‌کاران در انتخابات مهم شهرداری‌ها؛ صادق‌خان برای سومین بار شهردار لندن شد