Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

محمد علی نجفی شهردار و محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران شدند

محمد علی نجفی شهردار و محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اعضای شورای شهر تهران در دوره پنجم، در نخستین جلسه خود محسن هاشمی را بعنوان رئیس شورای شهر تهران و محمدعلی نجفی را بعنوان شهردار تهران انتخاب کردند.

در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران، ابتدا هیات رئیسه سنی با حضور مرتضی الویری با ۶۹ سال سن بعنوان مسن‌ترین عضو و حجت نظری و بهاره آروین با ۳۴ و ۳۵ سال سن به‌ عنوان جوانترین اعضای شورا تشکیل شد و بعد از ادای سوگند جلسه رسمیت یافت.

اعضای شورای شهر سپس اقدام به انتخاب هیات رئیسه و شهردار تهران کردند که طبق آن محسن هاشمی با ۲۰ رای مثبت و یک رای سفید، رئیس شورای شهر تهران در دوره پنجم شد. محسن هاشمی به مدت ۱۳ سال ریاست هیئت‌ مدیره و مدیرعامل شرکت متروی تهران را بر عهده داشت. وی در سال ۱۳۸۹ از این سمت کناره‌گیری کرد.

نخستین جلسه رسمی #شورای_شهر_پنجم صبح امروز چهارشنبه به ریاست #محسن_هاشمی برگزار شد.https://t.co/Fq0H2tQVXqpic.twitter.com/l7MJPIIWen

— Ali Mohammadi (@AphMohammadi) August 23, 2017

در جلسه امروز شورا همچنین، ابراهیم امینی به‌عنوان نایب ‌رئیس، بهاره آروین و زهرا نژادبهرام بعنوان منشی‌های هیات رئیسه و در نهایت علی عطا به‌ عنوان سخنگوی شورا انتخاب شدند.

در نخستین جلسه شورای شهر پنجم تهران، محمدعلی نجفی بطور رسمی و با رای ۲۱ تن از اعضای شورا، شهردار تهران شد. هیات رئیسه شورا باید نام او را برای تایید نهایی به وزارت کشور ارسال کند. آقای نجفی پیش از این و در جلسات داخلی شورا به‌ عنوان گزینه نهایی شهرداری تهران برگزیده شده بود.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر بعد از انتخاب شدن نجفی به‌ عنوان شهردار تهران اعلام کرد که شورا برای شهرداری تهران سرپرست انتخاب نمی‌کند تا حكم شهردار جديد تهران هرچه سريعتر امضا شود.

محمدعلی نجفی ۶۵ سال سن دارد و پیش از این وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان برنامه و بودجه و بمدت چند ماه نیز در دولت نخست حسن روحانی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود.

آقای نجفی همچنین در سال ۱۳۸۶ به عضویت شورای شهر دوره سوم درآمد و به‌ مدت شش سال در این شورا حضور داشت. وی در حالی جایگزین محمد باقر قالیباف در شهرداری تهران می‌شود که در شورای سوم از جمله اعضای اصلاح‌طلبی بود که به محمد باقر قالیباف برای شهرداری تهران رای داد.

در پی انتخاب شدن محمدعلی نجفی به عنوان شهردار تهران، مصطفی هاشمی طبا در حساب اینستاگرام خود این انتخاب را تبریک گفت و عکسی از هیات دولت سال ۱۳۶۲ که در آن نجفی و چهره‌های دیگر سیاسی حضور داشتند منتشر کرد.

تصويري از هيئت وزيران در سال ٦٢ پس از ملاقات يا امام راحل و در كنار رييس جمهور وقت(مقام معظم رهبري). ايستاده در وسط با تمام جواني، دكتر محمدعلي نجفي، اينك او در قامت شهرداري تهران ظاهر شده است. باتمام تجربیات، محسنات، تدبیر و فارغ از بستگی ها و بستن ها. برای او در خدمت به مردم تهران آرزوی توفیق دارم. سيدمصطفي هاشمي طبا #هاشمی_طبا #نجفي #شهردار #تهران #سيدمحمدخاتمي #ميرحسين_موسوي #ولايتي #ناطق_نوری #بهزاد_نبوي اول شهريور٩٦

Une publication partagée par حساب رسمي سيدمصطفي هاشمي طبا (@hashemitaba.ir) le 23 Août 2017 à 2h56 PDT

شهرداران کرج، اصفهان و شیراز انتخاب شدند

از سوی دیگر روز گذشته، اصغر نصیری به‌ عنوان شهردار کرج، مرکز استان البرز انتخاب شد. ۱۳ عضو شورای شهر کرج از بین مصطفی سلیمی، اصغر نصیری، علی نوذرپور، مقدس‌زاده و محسن صادقی با هشت رای، اصغر نصیری را شهردار این کلانشهر ایران کردند.

اصغر نصیری در سال ۱۳۵۷ در شهرداری منطقه هشت تهران مشغول به‌ کار شد و سال ۱۳۶۴ به سمت شهرداری این منطقه رسید. او در دوره‌های متوالی شهردار شهرداری‌های مختلف مناطق تهران بود بطوریکه در مدیریت کرباسچی در شهرداری تهران، بمدت هفت سال شهردار منطقه ۱۲ بود وی همچنین در دوره‌های مدیریت مرتضی الویری، محمد حسن ملک مدنی، محمود احمدی‌نژاد و محمد باقر قالیباف در شهرداری تهران بعنوان شهردار منطقه در شهرداری‌های مناطق ۲۲ و یک حضور داشت.

همچنین در روزهای گذشته نیز شهرداران شهرهای اصفهان و شیراز نیز انتخاب شدند. در اصفهان روز گذشته، قدرت‌الله نوروزی شهردار این شهر شد. وی عضو هیات علمی و مدیر گروه حقوق دانشگاه اصفهان و وکیل دادگستری است. آقای نوروزی همچنین در دوره دولت محمد خاتمی فرمانداراصفهان بود. در جلسه شورای شهر اصفهان، قدرت‌الله نوروزی از مجموع ۱۳ رای، ۱۰ رای کسب کرد.

در تاریخ ۲۸ مرداد هم عبدالحمید معافیان با کسب اکثریت آرا شهردار شیراز شد. وی توانست ۱۳ رای اعضای شورای شهر شیراز را کسب کند. آقای معافیان در سمت‌های مدیریتی در دهه ۶۰ در آموزش و پرورش استان فارس فعالیت می‌کرد.

با رأي 100 درصدي اعضاي شوراي شهر، شهردار شیراز انتخاب شد
شهر شعر و ادب کلیددار خود را شناختhttps://t.co/Rkr6HRI8b6pic.twitter.com/jaHKEP7zae

— وقایع اتفاقیه (@VaghayeDaily) August 21, 2017

وی در سال ۱۳۸۸ مسوولیت ستاد اصلاح طلبان حامی میرحسین موسوی را برای انتخابات ریاست جمهوری آن سال بر عهده داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعضای شورای شهر تهران خبر استعفای شهردار را تایید کردند

شکست تازه محافظه‌کاران در انتخابات مهم شهرداری‌ها؛ صادق‌خان برای سومین بار شهردار لندن شد

کسب یک پیروزی دیگر برای حزب راستگرای افراطی در انتخابات محلی آلمان