Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتقاد تند احمدی‌نژاد از حبس بقایی: پیشانی سفیدان فساد دولت پاک را متهم می‌کنند

انتقاد تند احمدی‌نژاد از حبس بقایی: پیشانی سفیدان فساد دولت پاک را متهم می‌کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محمود احمدی‌نژاد با تاکید بر پاک‌دستی دولت نهم و دهم اظهار داشت که «پیشانی سفیدان فساد» اصرار دارند با سواستفاده از قدرت نامشروع قضایی‌، نظامی، امنیتی و رسانه‌ای، دولت‌های پاک نهم و دهم را در انظار مردم متهم نمایند.

آگهی

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران با صدور بیانه‌ای از اجرای حکم زندان حمید رضا بقایی به شدت انتقاد کرد.

آقای احمدی‌نژاد اجرای حکم محکومیت معاون اجرایی دولت دهم خود را «یک نمایش سخیف، شرم‌آور و طولانی تحت عنوان دادرسی» خواند که در پی آن «فرزندی پاک، مومن، فداکار، انقلابی، شجاع، خدوم، آزادی خواه، عدالت طلب و جوانمرد، ضداستعمار و ضداستبداد از ملت ایران» را در آستانه نوروز و بهار به «بند کشیدند».

وی در ادامه دستگاه قضایی را فاقد صلاحیت قانونی خواند که به دلیل نبودن استقلال در این دستگاه «شرف قضایی و بالاتر از آن شرف انسانی را آشکارا زیر پا می‌گذارند». آقای احمدی‌نژاد عناصر حاکم بر دستگاه‌های حکومتی را به خروچ آشکار از مسیر دولت متهم کرد که به جای خدمتگزاری و دفاع از حقوق ملت و تلاش برای پیشرفت کشور، به دنبال «توسعه و تثبیت سلطه خود» بر کشور، مردم و منابع ثروت ملت هستند.

رئیس جمهوری پیشین ایران و نزدیکان وی در ماه‌های گذشته بارها به دستگاه قضایی ایران حمله کرده بودند. آقای احمدی‌نژاد ماه گذشته با ارسال نامه‌ای سرگشاده به رهبر ایران، از وی خواسته بود تا ضمن برکناری صادق آملی لاریجانی، انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری برگزار کند.

در پی تایید حکم دادگاه بدوی حمیدرضا بقایی در دادگاه تجدیدنظر استان تهران، وی روز سه‌شنبه ۲۲ اسفند (۱۳ مارس) دستگیر و برای اجرای حکم به زندان منتقل شد.

آقای بقایی که به جرایم مالی در زمان مسئولیت‌های خود در دولت محمود احمدی‌نژاد متهم است به ۱۵ سال زندان، ۴۳ میلیارد تومان جزای نقدی و شلاق محکوم شده است. اتهامات وی تصرف غيرمجاز، اختلاس و تبانی در معاملات دولتی عنوان شده است.

حمیدرضا بقایی روز ۲۹ آذرماه اعلام کرد که ‌دادگاه برای او حکم حبس ۶۳ ساله صادر کرده است. با این حال پس از اعتراض در دادگاه تجدیدنظر، حکم وی به ۱۵ سال کاهش یافت.

بیشتر بخوانید:

پایگاه دولت بهار، در وبسایت خود به نقل ازمحمود احمدی نژاد، یکی از سه عضو اصلی این دولت، امروز چهارشنبه ۲۳ اسفند با اعتراض به بازداشت و زندانی شدن آقای بقایی چنین نوشت: «مسئولیت سلامت و امنیت ایشان و همه زندانیان و آزادیخواهان و عدالت‌طلبان، برعهده مقامات کشور و به‌خصوص مقامات قضایی است.»

از راست به چپ: اسفندیار رحیم مشایی، محمود احمدی‌نژاد و حمیدرضا بقایی

کانال تلگرامی دولت بهار با اعلام خبر بازداشت وی اعلام کرد که آقای بقایی از لحظه بازداشت و انتقال به زندان، اعتصاب غذای خود را آغاز کرده است. وی پیشتر در بیانه‌ای که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد، اعتصاب غذا و فدا کردن جان در راه حق و حقیقت را «بهترین سلاح برای مقابله با ظالمان» خوانده بود.

بیشتر بخوانید:

محمود احمدی‌نژاد با تاکید بر پاک‌دستی دولت نهم و دهم اظهار داشت که «پیشانی سفیدان فساد» اصرار دارند با سواستفاده از قدرت نامشروع قضایی‌، نظامی، امنیتی و رسانه‌ای، دولت‌های پاک نهم و دهم را در انظار مردم متهم نمایند.

او در پایان بیانیه خود ادعا کرد «در پنج سال اخیر هر نوع فشاری را تحمل کرده‌‌اند» و خواستار «حمایت از مظلومان» و همچنین «برقراری عدالت برای ملت ایران» شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرلشکر فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

واکنش‌های گسترده به انتشار تصاویر حمید بقایی پس از اعتصاب غذا

اسفندیار رحیم‌ مشایی معاون سابق احمدی‌نژاد دستگیر شد