Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسفندیار رحیم‌ مشایی معاون سابق احمدی‌نژاد دستگیر شد

اسفندیار رحیم‌ مشایی معاون سابق احمدی‌نژاد دستگیر شد
Copyright مشرق‌نیوز
Copyright مشرق‌نیوز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه‌‌های ایران همچنین از انتشار متن کامل حکم دادگاه تجدیدنظر حمیدرضا بقایی خبر دادند. در متن این حکم آمده‌ است که یکی از مقام‌های سپاه رسیدن مبالغی از سپاه قدس به آقای بقایی را تأیید کرده است.

آگهی

دادستانی تهران اعلام کرد اسفندیار رحیم‌ مشایی معاون سابق محمود احمدی‌نژاد به دستور قضایی بازپرس دادسرای عمومی تهران توسط مامورین پلیس دستگیر و به منظور انجام تحقیقات بازداشت شده است. پایگاه خبری «دولت بهار»، وابسته به احمدی‌نژاد نیز پیش از این از دستگیری رحیم‌ مشایی خبر داده بود.

مهران عبدالله پور، وکیل رحیم مشایی در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: «بر اساس آخرین پیگیری ها اسفندیار رحیم مشایی به علت آتش زدن حکم صادره برای آقای بقایی در مقابل سفارت انگلیس بازداشت شده است.»

اسفندیار رحیم‌ مشایی روز پنج‌شنبه ۲۴ اسفند در اعتراض به زندانی شدن حمید بقایی، حکم دادگاه وی را در مقابل سفارت بریتانیا آتش زده بود.

رحیم مشائی در مقابل سفارت بریتانیا گفته بود که این حکم را برای پایان دادن به «سلطه انگستان و دشمنان ایران» به آتش می‌کشد. حمیدرضا بقایی به اتهام جرائم مالی در دوران مسئولیت خود در دولت محمود احمدی نژاد به ۱۵ سال حبس و پرداخت جزای نقدی ۴۳ میلیارد تومانی محکوم شد و اکنون در زندان بسر می‌برد.

آقای رحیم مشایی ۲۲ آبان ماه گذشته به اتهام توهین به رهبر، تبلیغ علیه نظام و تصرف غیرقانونی در اموال دولتی به دادگاه انقلاب احضار شده بود. وی در پاسخ به این احضار در تهدیدی عنوان کرد که در صورت بازداشت، «نواری از ناگفته‌ها» را افشا می‌کند.

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور سابق ایران، نیز امروز با انتشار نامه‌ای خطاب به سردار سلیمانی از زندانی شدن بقایی انتقاد کرده و برای افشای «مراودات کاری»‌اش با قاسم سلیمانی اعلام آمادگی کرده بود.

حکم بقایی منتشر شد

از سوی دیگر رسانه‌‌های ایران از انتشار متن کامل حکم دادگاه تجدیدنظر حمیدرضا بقایی خبر دادند. در متن این حکم آمده‌ است که یکی از مقام‌های سپاه رسیدن مبالغی از سپاه قدس به آقای بقایی را تأیید کرده است.

بر اساس متن این حکم سازمان حفاظت اطلاعات سپاه گفته است آقای بقایی مبلغ سه میلیون و ۷۶۶ هزار یورو و همچنین ۵۹۰ هزار دلار در پولی که سپاه پاسداران «برای امور مربوط به کشورهای آفریقایی» داده، اختلاس کرده است.

بقایی در درخواست تجدیدنظر خود در متن این حکم گفته‌ که هیچ‌گاه جهت انجام امری در امور آفریقایی و غیرآفریقایی، مخاطب این «نهاد انقلابی» نبوده است. در ادامه درخواست تجدیدنظر آمده است که مبلغ مورد اشاره «موضوعی فیمابین شخص آقای سلیمانی و شخص احمدی‌نژاد بوده و اینکه مبلغ واقعی چه میزان بوده و اساسا ماهیت آن و به چه منظوری تحویل شده، موضوعی فیمابین شخص این بزرگواران بوده است.»

مبلغ مورد اشاره تنها یک روز پیش از پایان کار دولت محمود احمدی‌نژاد پرداخته شده است.

بیشتر بخوانید:

احمدی‌نژاد آماده افشای «مراودات کاری» با سردار قاسم سلیمانی

رحیم مشائی حکم حمید بقایی را در مقابل سفارت بریتانیا آتش زد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسفندیار رحیم‌مشایی در دادگاه حاضر نشد

انتقاد تند احمدی‌نژاد از حبس بقایی: پیشانی سفیدان فساد دولت پاک را متهم می‌کنند

احمدی‌نژاد خطاب به خامنه‌ای: رئیس قوه قضاییه را برکنار و انتخابات زود هنگام برگزار کنید