افغانستان؛ پدری که نام «دونالد ترامپ» را برای کودک خود انتخاب کرد

افغانستان؛ پدری که نام «دونالد ترامپ» را برای کودک خود انتخاب کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گزارش رسانه‌های افغانستان، پدر این کودک می‌گوید که قصد سفر و مهاجرت به ایالات متحده را ندارد اما دوست دارد که خانواده اش با رئیس جمهوری آمریکا ملاقات کنند. او همچنین از دونالد ترامپ می‌خواهد که به تامین امنیت و گفتگوهای صلح در افغانستان کمک کند.

آگهی

انتخاب نام «دونالد ترامپ» توسط پدری در ولایت دایکندی افغانستان برای فرزندش در شبکه‌های اجتماعی بحث‌برانگیز شده است.

سید اسدالله پویا که سه فرزند دارد درباره علت انتخاب این نام فرزند آخرش که یک سال و نیم دارد، می‌گوید که پیش از این کتاب‌های دونالد ترامپ درباره راز موفقیت و ثروتمند شدن را خوانده و رئیس جمهوری آمریکا را فردی موفق می‌داند. او می‌خواهد که فرزندش در آینده مانند دونالد ترامپ باشد.

اما واکنش‌ها کاربران شبکه‌های اجتماعی و اطرافیان آقای پویا نسبت به این موضوع چندان مثبت نبوده است. برخی کاربران این انتخاب نام را بهانه خروج از کشور خوانده‌اند و برخی نهادن نام «یک کافر» برای فرزند مسلمان را شایسته نداستند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش رسانه‌های افغانستان، اگرچه اسدالله پویا می‌گوید که قصد سفر و مهاجرت به ایالات متحده را ندارد اما دوست دارد که خانواده اش با رئیس جمهوری آمریکا ملاقات کنند. او همچنین از دونالد ترامپ می‌خواهد که به تامین امنیت و گفتگوهای صلح در افغانستان کمک کند.

منبع: تلویزیون آنلاین افغانستان

نهادن نام «دونالد ترامپ» بر پسر کوچکش، رابطه این خانواده با اقوام را نیز مخدوش کرده و مشکلاتی برای وی به‌همراه داشته است. آقای پویا می‌گوید: «این کار من باعث برخورد منفی جامعه شده است، حتی به اندازه ای که پدربزرگ و مادربزرگ فرزندم رابطه خود را با ما قطع کرده اند و اقوام نیز از وی به اندازه‌ای روی‌گردان شده اند.»

پیش از این نیز یک پیشمرگه کرد در عراق بدلیل تاکید رئیس جمهوری آمریکا در از بین بردن «داعش» نام فرزند خود را «ترامپ» گذاشته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شادی و پایکوبی شهروندان افغانستان در جشنواره دمبوره

روایت پناهندگی یک کودک افغان؛ از حکومت طالبان تا تیم ملی دانمارک

نظر برخی از شهروندان افغانستان در قبال تصمیم جدید ترامپ چیست؟