پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمای ترکیه و شناسایی ۱۱ جسد

پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمای ترکیه و شناسایی ۱۱ جسد
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شبکه خبر۷ ترکیه اعلام کرد «ملکه قوّت» خلبان زن این هواپیما در آخرین تماس خود با برج مراقبت، مدتی پس از پرواز «درخواست فرود» داده بود. «مینا باشاران» دختر «حسین باشاران» تاجر معروف ترک یکی از سرنشینان این هواپیما بود.

آگهی

معاون سیاسی امنیتی استاندارچهار محال و بختیاری اعلام کرد جعبه سیاه هواپیمای ترکیه‌ای که دیروز عصر در این استان سقوط کرده بود پیدا شده است.

جعفر مردانی افزود اجساد ۱۰ تن از یازده سرنشین این جت شخصی شناسایی شده‌ و با بالگرد به شهر کرد انتقال داده شده‌اند. به گزارش خبرگزاری ایرنا جسد یازدهمین مسافر جانباخته این پرواز نیز یافت شده است.

از سوی دیگر رضا ظاهری، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری روز دوشنبه اعلام کرد جسد سه تن از ۱۱ جانباخته حادثه سقوط هواپیمای متعلق به ترکیه قابل شناسایی نیست. به گفته وی اجساد قربانیان این حادثه برای انجام «تشریفات قانونی» در حال اعزام به پزشکی قانونی است.

این هواپیما که شارجه در امارات متحده عربی را به مقصد استانبول ترک کرده بود، در حوالی شهرکرد سقوط کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

جت مسافربری خصوصی در زمان عبور از ایران در ساعت ۱۸ و ۵۰ دقیقه از صفحه رادار محو می‌شود و بر اساس شواهد به دست آمده در جنوب غرب اصفهان در بین منطقه دورک و دره‌عشق و بر روی کوه هلن سقوط می‌کند.

منطقه هلن در شهرستان‌های اردل و لردگان و کیار از توابع چهار محال و بختیاری در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان قرار دارد.

به گزارش شبکه خبر۷ ترکیه «ملکه قوّت» خلبان زن این هواپیما در آخرین تماس خود با برج مراقبت، مدتی پس از پرواز «درخواست فرود» داده بود و درخواست وی در دستگاههای برج مراقبت ثبت شده است.

پس از این ارتباط خلبان، ارتباط وی با برج مراقبت قطع شده و احتمال می رود که پس از درخواست فرود و کاهش ارتفاع توسط خلبان، مشکل فنی و یا برخورد با پرنده اتفاق افتاده است.

وی که از نخستین خلبانان زن خطوط هوایی ترکیه محسوب می‌شد، پس از اتمام خدمت رسمی، به استخدام شرکت خصوصی « باشاران یاتیریم هولدینگ» در آمده بود و خلبانی هواپیمای شخصی این شرکت را بر عهده داشت.

به گزارش ایرنا «مینا باشاران» دختر «حسین باشاران» تاجر معروف ترک و مالک «باشاران یاتیریم هولدینگ» به همراه ۷ دوست دخترش برای سپری کردن تعطیلات راهی امارات شده بودند اما در بازگشت به سوی استانبول هواپیمای آنان سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن جان باختند.

حسین رضایی فر، مدیر کل دفتر بررسی سانحه سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرده است دو تبعه اسپانیا نیز در این میان مسافران این هواپیما بودند.

بیشتر بخوانید:

سقوط هواپیمای مسافربری ترکیه در خاک ایران

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اولین پرواز مستقیم استرالیا به بریتانیا انجام شد

تحویل ۱۰ جسد از کشته‌شدگان سقوط هواپیمای ترکیه

تبعات سقوط هواپیما بر صنعت گردشگری ایران