بستنی روسی «یهودی بیچاره» دردسر آفرین شد

بستنی روسی «یهودی بیچاره» دردسر آفرین شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تبلیغ بستنی: «این خوشمزه را امتحان کنید، خیلی هم رقت‌انگیز به نظر نمی‌آید.»

آگهی

محصول جدید یک شرکت بستنی سازی روسی به نام سالویتسا که با نام «یهودی بیچاره» به بازار عرضه شده، اعتراض گروهی از یهودیان را برانگیخته است.

در تبلیغ این بستنی که در صفحه وکانتاکته، یک شبکه اجتماعی روسی، منتشر شد، آمده است: «این خوشمزه را امتحان کنید، به نظر می‌رسد که چندان هم رقت‌انگیز نیست.»

این محصول در بسته‌بندی سفید و آبی همراه با ستاره داوود، بسیار شبیه به پرچم اسرائیل طراحی شده است.

 معترضان می‌گویند که اقدام این کارخانه از مصادیق «نژادپرستی» است.

لئونید اشتینبرگ، رهبر جامعه یهودیان نابرژنی چلنی در اعتراض به این مساله به وبسایت خبری تاتار-اینفورم گفت: «اول اینکه آنها در کجا یک یهودی بیچاره دیده‌اند؟ دوم اینکه چه کسی به آنان اجازه داده است تا با احساسات ملی/قومی ما بازی کنند؟»

وی در یک مصاحبه تلوزیونی پا را از این هم فراتر گذاشت و اعلام کرد اگر این شرکت تولید بستنی را متوقف نکند، صاحبان آن را مورد تعقیب قانونی قرار خواهد داد.

مدیر سالویتسا در واکنش به اعتراضات و همچنین میزان فروش بالای این محصول گفت: «به فروش نگاه کنید! مردم آن را دوست دارند! در پایان روز روشن است که این یهودی رقت‌انگیز نیست.»

بیشتر بخوانید:

به گزارش ریا نووستی، خبرگزاری بین‌المللی روسیه، یک دادستان محلی پرونده‌ای برای بررسی این مساله باز کرده است تا مشخص کند که آیا این مساله را از دید قانونی بررسی کند.

سالویتسا که در جمهوری روسیه تاتارستان قرار دارد، در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز اقدام به تولید یک بستنی شکلاتی با عنوان «اوبامای کوچک» کرده بود که عکس یک پسر رنگین پوست بر روی بسته‌بندی آن قرار داشت. این محصول پس از آنکه مورد اعتراض سوی مطبوعات خارجی به دلیل «نژادپرستی» واقع شد، از خط تولید خارج شد.

این شرکت پیشتر محصول دیگری با نام «هوهول» تولید کرده بود که واژه‌ای موهن برای مردم اوکراین است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزاران آلمانی به «راهپیمایی کیپا» برای محکومیت یهودی‌ستیزی پیوستند

حسابدار ۹۶ ساله آشویتس درگذشت

اوکراین: برای نخستین‌بار بمب‌افکن راهبردی روسیه را سرنگون کردیم