Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آیا مرد «جوجه‌ای» پیروز انتخابات پارلمان مجارستان می‌شود؟

آیا مرد «جوجه‌ای» پیروز انتخابات پارلمان مجارستان می‌شود؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«مردم مجارستان اعتماد خود را به انسان‎های سیاستمدار از دست داده‌اند و گمان می‌کنم به یک جوجه یا گوریل اعتماد بیشتری داشته باشند.»

آگهی

یوزف تیچی-رات (József Tichy-Rács)، یکی از نامزدهای انتخابات پارلمانی مجارستان است که در پوشش یک «جوجه» پای به کارزار انتخاباتی گذاشته است.

وی در گفتگویی اختصاصی با یورونیوز گفت: «مردم مجارستان اعتماد خود را به انسان‎های سیاستمدار از دست داده‌اند و گمان می‌کنم به یک جوجه یا گوریل اعتماد بیشتری داشته باشند.»

در پاسخ به اینکه اگر او پیروز انتخابات شود چه خواهد کرد، [وی با شیوه طنز انتقادی] چنین پاسخ داد: «قصد دارم هر روز به خانه خود که یک زیردریایی است بروم و بعد از یک روز سخت کاری در جکوزی استراحت کنم. من همچنین قول می‌دهم تا برای تعطیلات به مسافرت‌های خارجی بروم، کاری که اغلب مردم مجارستان قادر نیستند آن را انجام دهند، اما سیاستمداران قادرند تا هزینه این سفرهای را بپردازند.»

بیشتر بخوانید:

ملی‌گرایی و پوپولیسم دو غده سرطانی اروپا
نخست وزیر مجارستان: اروپا در پی گسترش اسلام به جای مسیحیت است
فیسبوک ویدئوی مهاجرستیزانه سیاستمدار مجار را حذف کرد

نامزدی خاص از یک حزب خاص

این نامزد جوجه‌ای از حزب موسوم به «سگ دو‌دم (Two-tailed Dog Party)» نامزد شده است. این حزب در سال ۲۰۰۶ میلادی در مجارستان تاسیس و از سال ۲۰۱۴میلادی در این کشور به رسمیت شناخته شد. فعالیت اصلی این حزب، هنر خیابانی، نقاشی‌های دیواری و تقلید از نخبگان سیاسی و انتقاد به سیاست‌های مجارستان است. نمایندگان این حزب معمولا با لباس‌هایی مثل گوریل یا بابانوئل در انظار عمومی ظاهر می‌شوند.

در انتخابات امسال حدود ۴۰ حزب کوچک شرکت می‌کنند و آقای تیچی-رات امیدوار است بتواند نامزد‌های این احزاب را شکست داده و خود پیروز میدان شود.

گرگی گویاش (Gergely Gulyás) از اعضای حزب فیدز (Fidesz) که اکنون بالاترین تعداد نمایندگان یعنی ۱۳۳ کرسی را در پارلمان در اختیار دارد، به رسانه‌ها گفته است که بعید می‌داند حزب او بتواند در انتخابات پیش رو دو سوم کرسی‌ها را بدست آورد.

ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان که از سال ۲۰۱۰ در این سمت قرار دارد متعلق به حزب فیدز است. برای اینکه این حزب بتواند تشکیل دولت دهد به ۱۰۰ کرسی نیازمند است و به گفته این نماینده هر کرسی بیشتر «هدیه‌ای ارزشمند» از سوی رای دهندگان است.

پارلمان مجارستان ۱۹۹ کرسی دارد و انتخابات آن ۸ آوریل ۲۰۱۸ (۱۹ فروردین ۹۶) در این کشور برگزار خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجارستان: نظرسنجی ها خبر از پیروزی حزب مهاجرستیز حاکم می دهند

بعد از اخبار جعلی، مجارستان با پدیده نادر احزاب جعلی مواجه است

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد