Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مجارستان: نظرسنجی ها خبر از پیروزی حزب مهاجرستیز حاکم می دهند

مجارستان: نظرسنجی ها خبر از پیروزی حزب مهاجرستیز حاکم می دهند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین نظرسنجی ها حزب حاکم مجارستان به رهبری ویکتور اوربان را پیروز انتخابات آتی این کشور می داند.

آگهی

تحلیلگران می گویند براساس آخرین نظرسنجی ها که در پایان ماه مارس در مجارستان انجام گرفته است، فیدز، حزب راست گرای ویکتور اوربان، نخست وزیر پوپولیست مجارستان شانس اصلی پیروزی در انتخابات پارلمانی در پیش روی این کشور است. حزب فیدز با محبوبیت رهبر آن ویکتور اوربان قدرت را از سال ۲۰۱۰ در مجارستان در دست دارد.

این حزب که از آغاز یک حزب راستگرای معتدل بود در سال های اخیر تبدیل به یکی از افراطی و مهاجرستیزترین احزاب مجارستان شده است. تحلیلگران دلیل اصلی محبوبیت حزب را هم سیاست های مهاجرستیز آن می دانند. این کشور بیش از دو قرن تحت سیطره امپراطوری مسلمان عثمانی قرار داشت و گروه‌های راست افراطی همواره با یادآوری این موضوع ترس از پناهجویان را در جامعه تقویت می کنند.

یک نمونه از سخنان ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان در ماه ژانویه سال جاری میلادی بدرستی این ترس را نشان می دهد. وی در یک سخنرانی در جمع حامیان حزب خود گفت که کشورش حاضر نیست تن به مقررات اروپایی درباره پذیرش پناهجو طبق ظرفیت‌های تعیین شده بدهد. وی حکم دادگاه عالی اروپا در این زمینه را نامشروع خواند و گفت که اروپا می‌خواهد پناهجو بپذیرد و ما نمی خواهیم، باید اروپا به این موضوع توجه کند. آقای اوربان صریحا اعلام کرد: «پناهجویان مسلمان کشورمان را اشغال خواهند کرد و ما حاضر نیستیم حضور آنها را بپذیریم.»

طبق آخرین نظرسنجی ها حزب فیدز برهبری اوربان براحتی می تواند ۵۳ درصد از آرا را از آن خود کند. این در حالی است که احزاب چپ مخالف آقای اوربان در مجموع تنها شانس پیروزی بر ۲۰ کرسی پارلمانی را دارند. که البته می توان به آنها حزب سبزهای مجارستان با ۶ درصد را نیز اضافه کرد. به این ترتیب می توان از همین امروز پیش بینی کرد که حزب فیدز برهبری ویکتور اوربان بی تردید پیروز اصلی در انتخابات پیش روی مجارستان خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاهی به آزمون‌های شهروندی در کشورهای اروپایی؛ شما هم شرکت کنید

آغاز انتخابات مجارستان و امیدواری حزب مهاجرستیز با ویکتور اوربان

آیا مرد «جوجه‌ای» پیروز انتخابات پارلمان مجارستان می‌شود؟