Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

استیو بنن در کنگره جبهه ملی فرانسه: به اتهام نژادپرستی افتخار کنید

Steve Bannon
Steve Bannon Copyright REUTERS/Pascal Rossignol
Copyright REUTERS/Pascal Rossignol
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

او گفت: «وقتی برای آزادی‌تان مبارزه می‌کنید، شما را بیگانه‌ستیز می‌نامند. وقتی برای کشورتان مبارزه می‌کنید، شما را نژادپرست می‌خوانند. عمر این کلمات منزجر کننده به پایان رسیده است.»

آگهی

استیو بنن، استراتژیست و مشاور پیشین دونالد ترامپ روز شنبه ۱۰ مارس در نشست سالانۀ حزب راست افراطی فرانسه موسوم به «جبهه ملی» شرکت و در میان ابراز احساسات اعضای این حزب گفت که باید به اتهام نژادپرستی افتخار کرد.

او که برای یک سخنرانی با موضوع «چگونه پیروزی ممکن است» دعوت شده بود، با اشاره به اینکه جبهه ملی فرانسه بخشی از یک جنبش جهانی است گفت: «وقتی برای آزادی‌تان مبارزه می‌کنید، شما را بیگانه‌ستیز می‌نامند. وقتی برای کشورتان مبارزه می‌کنید، شما را نژادپرست می‌خوانند. عمر این کلمات منزجر کننده به پایان رسیده است. بگذارید آنها شما را نژادپرست، بیگانه‌ستیز و ناسیونالیست بنامند. این اتهامات را مانند یک نشان افتخار بپذیرید. زیرا هر روز ما قویتر می‌شویم و آنها ضعیف‌تر.»

او افزود که از سفرهایش به سراسر جهان آموخته است که «تاریخ در کنار ماست و بر پیروزی‌های ما می‌افزاید» و «جهان وطنی‌ها پاسخی برای آزادی ندارند».

استیو بنن که پیش از این ریاست ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ را نیز برعهده داشت، پس از پیروزی آقای ترامپ به عنوان استراتژیست ارشد او وارد کاخ سفید شد اما دیدگاههای افراطی و ملی گرایانه‌اش انتقادات بسیاری را به همراه داشت و سرانجام به اخراج او از کاخ سفید در اوت سال گذشتۀ میلادی منتهی شد. استیو بنن پس از خروج از کاخ سفید بار دیگر فعالیتهایش را در رسانه‌های راست افراطی آمریکا گسترش داد.

او پیش از سفر به فرانسه و در دوران برگزاری انتخابات پارلمانی ایتالیا، به شهر رم سفر کرد تا از اتحاد میان حزب ضدمهاجرت «لیگ» (لیگ شمال سابق) و حزب عوامگرای «جنبش پنج ستاره» حمایت کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خواهر زاده رهبر حزب راست‌گرای افراطی فرانسه «آکادمی علوم سیاسی» باز می‌کند

استیو بنن، استراتژیست ارشد کاخ سفید از کار برکنار شد

راست‌های افراطی فرانسه و جنگ اوکراین؛ باردلا: به کی‌یف موشکی که خاک روسیه را هدف بگیرد نمی‌دهم