Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

خواهر زاده رهبر حزب راست‌گرای افراطی فرانسه «آکادمی علوم سیاسی» باز می‌کند

خواهر زاده رهبر حزب راست‌گرای افراطی فرانسه «آکادمی علوم سیاسی» باز می‌کند
Copyright عکس از فلیکر/ Gage Skidmore
Copyright عکس از فلیکر/ Gage Skidmore
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماریون مارشال لوپن، نماینده پیشین حزب راست‌گرای افراطی جبهه ملی و نوه رهبر سابق این حزب، در شهر لیون یک آکادمی علوم سیاسی تاسیس خواهد کرد تا به کادرسازی برای جناح راست بپردازد.

آگهی

ماریون مارشال لوپن، نماینده پیشین حزب راستگرای افراطی جبهه ملی و نوه رهبر سابق این حزب، در شهر لیون یک آکادمی علوم سیاسی تاسیس خواهد کرد تا به کادرسازی برای جناح راست بپردازد.

ماریون مارشال لوپن که به عنوان نماینده حزب «جبهه ملی» انتخاب شده بود، سال گذشته کناره‌گیری رسمی خود را از فعالیت سیاسی اعلام داشت. با این حال نام او به دلیل محبوبیت در میان هواداران جبهه ملی و برخورداری از نسبت خانوادگی با رهبران سابق و فعلی حزب همواره در رسانه‌ها مطرح بوده است.

برای نخستین بار او در فوریه سال گذشته قصدش را برای عملی ساختن ایده تاسیس مدرسه‌ای سیاسی علنی کرده بود. مدرسه‌ای «مستقل» که تربیت کادر برای «رهبران فردا از تمام جریان‌های راست» را در دستور کار قرار دهد.

نشریه اکسپرس چاپ فرانسه در شماره‌ تازه خود فاش کرده است که روز ۲۱ مارس گذشته ماریون لوپن با پاتریک بسون، مشاور نیکلا سارکوزی رئیس‌جمهور اسبق فرانسه دیدار کرده است. در نگاه ناظران این دیدار به تلاش‌های خانم لوپن برای نزدیک‌تر ساختن راست محافظه‌کار و جبهه ملی تعبیر شده است.

لوپن سال گذشته در یک مصاحبه با روزنامه محلی اشاره کرده بود که امیدوار است «اتحادی از بورژوازی محافظه‌کار و توده‌ی طبقات مردم» شکل بگیرد.

مارین لوپن، رهبر جبهه ملی، بازگشت برادرزاده‌اش را برای سرلیستی این حزب در انتخابات پیش‌روی مجلس اروپا منتفی دانسته است.

اطلاعات بیشتری تا کنون از این آکادمی منتشر نشده است. با این حال مطابق اخباری که به بیرون درز کرده است ثبت‌نام از ماه مه امسال شروع شده و آکادمی از سپتامبر ۲۰۱۸ بطور رسمی آغاز به کار خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امانوئل ماکرون : ملی گرایان افراطی مانع تشکیل اروپای مقتدر هستند

پیشنهاد تغییر نام حزب راست‌گرای افراطی فرانسه به «ائتلاف ملی»

استیو بنن در کنگره جبهه ملی فرانسه: به اتهام نژادپرستی افتخار کنید