نبرد برای غوطه شرقی؛ شمار کشته شدگان از ۹۰۰ نفر گذشت

منطقه غوطه شرقی سوریه
منطقه غوطه شرقی سوریه Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews با استفاده از  خبرگزاری فرانسه، رویترز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با پیشروی نیروهای دولتی سوریه در غوطه شرقی ارسال یک محموله کمک های بشردوستانه به این منطقه روز پنجشنبه «به دلایل امنیتی» به تعویق افتاد.

آگهی

ارتش سوریه می گوید ضمن پیشروی در غوطه شرقی در آستانه ایجاد شکاف جغرافیایی بین شورشیان در این منطقه است. یک فرمانده نیروهای دولتی سوریه در حالی روز پنجشنبه این خبر را اعلام کرد که مخالفان مسلح رژیم این کشور کنترل بیش از نیمی از منطقه غوطه شرقی را از دست داده اند.

بنا به اعلام گروه دیده بان حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن، بیش از ۹۰۰ غیرنظامی از زمان آغاز عملیات ارتش سوریه علیه شورشیان غوطه شرقی در روز ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) کشته شده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

همزمان با پیشروی نیروهای دولتی سوریه در غوطه شرقی ارسال یک محموله کمک های بشردوستانه به این منطقه روز پنجشنبه «به دلایل امنیتی» به تعویق افتاد.

از سوی دیگر بنا به گزارشها پزشکان حاضر در غوطه شرقی چهارشنبه شب از ابتلای دهها نفر از ساکنان منطقه به مشکلات تنفسی خبر دادند. احتمال داده می شود این افراد بر اثر حمله ای که با سلاح شیمایی انجام شده است مصدوم شده اند. به گزارش گروه دیده بان حقوق بشر سوریه دستکم ۶۰ نفر در شهرک های سقبا و حموریه پس از حملات هوایی ارتش سوریه به مشکلات تنفسی مبتلا شدند.

حدود ۴۰۰ هزار نفر از ساکنان منطقه غوطه شرقی از سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون با کمبود مواد غذایی و دارو روبرو هستند.

تصرف غوطه شرقی توسط نیروهای دولتی پس از سقوط کامل شهر حلب در سال ۲۰۱۶ میلادی مهمترین ضربه رژیم سوریه به مخالفان مسلح بشار اسد محسوب خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گلچین عکس هفته در یورونیوز

کیسه‌های سازمان ملل کفَن کودکان سوری در غوطۀ شرقی شد

یک سازمان غیردولتی: هشت نفر در حملات روسیه به منطقه تحت کنترل شورشیان در سوریه کشته شدند