Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کشف قدیمی‌ترین بطری حاوی پیام

کشف قدیمی‌ترین بطری حاوی پیام
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این بطری از کشتی آلمانی پائولا که در سال ۱۸۸۶ از اقیانوس هند، در ۹۵۰ کیلومتری سواحل استرالیا، می‌گذشته به آب انداخته شد.

آگهی

یک زوج استرالیایی در سواحل غربی این کشور بطری کهنه‌ای پیدا کردند که ۱۳۲ سال پیش با نوشته‌ای در درونش روانه دریا شده بود.

این بطری قدیمی مشروب جین، هنگام قدم زدن در ساحل چشم آنها را می‌گیرد و با خود می‌‌گویند این بطری برای تزیین قفسه کتابخانه بد نیست. اما بعد معلوم می‌شود که یک «نوشته کوچک لوله‌شده» به تاریخ ۱۲ ژوئن ۱۸۸۶ درون آن هست. موزه استرالیای غربی اصالت این نوشته را که به زبان آلمانی است تأیید کرده است.

بیشتر بخوانید:

به گفته راس اندرسن متخصص باستانشناسی دریایی در موزه استرالیای غربی، این بطری از کشتی آلمانی پائولا که در سال ۱۸۸۶ از اقیانوس هند، در ۹۵۰ کیلومتری سواحل استرالیا، می‌گذشته به آب انداخته شده است. در پیام درون بطری آمده است که یابنده لطفا موقعیت جغرافیایی را که بطری در آن پیدا شده است را ذکر کند و آن را باز پس بفرستد.

در آن زمان کشتی‌های آلمانی برای سنجش جریانهای آبی اقیانوس هزاران بطری را در بازه ۶۹ ساله روانه دریاها کردند. هر کدام ازاین بطری‌ها حاوی مشخصات کشتی، تاریخ، و موقعیت جغرافیایی آن بود. تاکنون ۶۶۲ نمونه ازاین بطری‌ها در جهان پیدا شده که آخرین آنها در سال ۱۹۳۴ از آب گرفته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نامه‌های عاشقانه فرانسوی پس از ۲۶۵ سال باز شدند؛ عشاق قرن هجدهمی به هم چه نوشته بودند؟

قدیمی ترین کشتی جنگی شناور جهان به آب انداخته شد

کشف آثار انسان‌های باستانی متعلق به ۴۴ هزار سال پیش در غاری در تیمور شرقی