در آخرین حمله هوایی ترکیه به نیروهای طرفدار بشار اسد در عفرین ۳۶ نفر کشته شدند

در آخرین حمله هوایی ترکیه به نیروهای طرفدار بشار اسد در عفرین ۳۶ نفر کشته شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است که این حمله هوایی سومین حمله نیروهای ترک به نیروهای طرفدار بشار اسد در ظرف ۴۸ ساعت گذشته است. محل برخورد بمب‌های نیروهای ترکیه کمپ کفرجینا شناسایی شده است.

آگهی

دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز شنبه از حمله هوایی ترکیه به نیروهای هوادار دولت سوریه در روستایی در شمال منطقه عفرین و کشته شدن دست‌کم۳۶ نفر در نتیجه این حملات خبر دادند.

وارد شدن نیروهای هوادار دولت سوریه به عفرین به منظور حمایت از شبه نظامیان کرد مدافع خلق YPG «ی پ گ» در برابر حملات کشور ترکیه، بر شدت حملات منطقه عفرین افزوده است. چندی پیش رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در واکنش به پیشروی نیروهای نظامی ارتش سوریه به شمال این کشور در جریان یک کنفرانس خبری اظهار داشت: «آنها در کل بهای سنگینی برای اشتباهات خود خواهند پرداخت.»

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است که این حمله هوایی سومین حمله نیروهای ترک به نیروهای طرفدار بشار اسد در ظرف ۴۸ ساعت گذشته است. دیده‌بان حقوق بشر سوریه محل برخورد بمب‌های نیروهای ترکیه را کمپ کفرجینا (Kafr Jina) شناسایی کرده است.

نیروهای ترک کنترل ۷۰ درصد از شمال منطقه عفرین را در دست دارند.

آیا اخبار حمله هوایی ترکیه به نیروهای طرفدار بشار اسد تایید شده است؟

نیروهای «دموکراتیک سوریه» در بیانیه‌ای اعلام کرده اند که هواپیماهای جنگنده ترکیه از ساعت ۵ تا ۱۰ صبح به وقت محلی نیروهای نظامی وابسته به ارتش سوریه را مورد حمله و بمباران قرار داده اند، اما آماری از تعداد کشته‌‌ها و زخمی‌ها ارائه نکردند. در این بیانیه آمده است که نیروهای ترکیه و نیروهای طرفدار سوریه به شهر راجو (Rajo) در شمال عفرین نفوذ کرده و به این دلیل این دو گروه درگیر شده و تبادل آتش کرده اند.

واکنش آنکارا

نخست وزیر ترکیه بن‌علی ییلدریم اعلام کرد که نیروهای کشور ترکیه شهر راجو را از نیروهای شبه نظامی گرفته اند و کنترل کامل را در دست دارند.

بیشتر بخوانید:

ارتش سوریه برای کمک به شبه‌نظامیان کرد وارد عفرین شد

تشدید حملات ترکیه به عفرین با وجود حضور نیروهای طرفدار بشار اسد در منطقه

رژیم سوریه با حمایت از کردها در مقابل ترکیه چه اهدافی را دنبال می کند؟

چرا ارتش سوریه وارد عفرین شد؟

از هفته گذشته نیروهای ارتش سوریه برای کمک به شبه نظامیان کرد یگان های مدافع خلق YPG «ی پ گ» و دفاع از شهر و مقابله با نیروهای ترکیه وارد عفرین شده اند. آنکارا نیروهای شبه نظامیان کرد یگان های مدافع خلق YPG «ی پ گ» را بخشی از حزب کارگران کردستان (PKK) می‌داند. حزبی که سی سال است در ترکیه در حال مبارزه با دولت مرکزی است . کشورهای ترکیه، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا حزب کارگران کردستان (PKK) را به عنوان یک گروه تروریستی شناسایی کرده‌اند.

با این‌حال، نیروهای کردهای «ی پ گ» از متحدان آمریکا در جنگ علیه داعش هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوی ارتش ترکیه؛ هدف قرار دادن دو نیروی «ی‌پ‌گ»

ویدئوی ارتش ترکیه از «انهدام کاروان مهمات و تسلیحات» در عفرین

انتخابات شهرداری‌ها در ترکیه چگونه به جنبش‌های زنان این کشور جان دوباره بخشید؟