Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ادعای مجدد بحرین علیه ایران؛ بازداشت ۱۱۶ عضو شبکه مسلح «وابسته به سپاه پاسداران»

ادعای مجدد بحرین علیه ایران؛ بازداشت ۱۱۶ عضو شبکه مسلح «وابسته به سپاه پاسداران»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت کشور بحرین اعلام کرد که ۴۸ نفر از ۱۱۶ فرد بازداشت شده در این عملیات در پایگاه‌های سپاه پاسداران در عراق، ایران و لبنان آموزش دیده‌اند.

آگهی

بحرین روز شنبه از کشف یک شبکه تروریستی و بازداشت ۱۱۶ عضو سازمان مسلح مورد حمایت «سپاه پاسداران» ایران خبر داد. بر اساس بیانیه وزارت کشور بحرین این گروه برای انجام چندین عملیات‌ تروریستی علیه مقامات این کشور برنامه‌ریزی کرده بود.

مقامات وزارت امور خارجه ایران هنوز واکنشی به ادعای وزارت کشور بحرین نشان نداده‌اند. اگرچه ایران در موارد مشابه پیش از این همواره ادعای بحرین را رد کرده است.

وزارت کشور بحرین در این بیانیه اعلام کرد که بازرسان این عملیات در پایگاه‌های نظامی متعلق به این سازمان مسلح، انبارهای مواد منفجره‌ جهت انجام عملیات تروریستی کشف کرده‌اند. این مواد شامل بمب، سلاح‌های اتوماتیک، هفت‌تیر و نارنجک بوده است.

این بیانیه می‌افزاید: «تحقیقات جامع نشان می‌دهد که تروریست‌های این سازمان عضو شبکه‌ای هستند که توسط سپاه پاسداران ایران تاسیس و حمایت می‌شود.»

وزارت کشور بحرین همچنین اعلام کرد که ۴۸ نفر از ۱۱۶ نفر بازداشت شده در این عملیات در پایگاه‌های سپاه پاسداران در عراق، ایران و لبنان آموزش دیده‌اند.

سرکوب، زندانی کردن، سلب تابعیت مخالفان شیعه در بحرین از اعتراضات بهار عربی در سال ۲۰۱۶ آغاز شد. این پادشاهی همچنین یکی از روحانیان شیعه مخالف را در حصر خانگی قرار داده است.

بیشتر بخوانید:

سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم، از رهبران معترض شیعیان بحرین در سال ۲۰۱۶ یکی از مواردی بود که روابط منامه و تهران را وارد مرحله تازه‌ای از تنش دیپلماتیک کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاهی در بحرین حکم سلب تابعیت ۹۲ شهروند شیعه را لغو کرد

پادشاه بحرین حکم سلب تابعیت ۵۵۱ محکوم را لغو کرد

ذخایر نفتی جدید بحرین ۸۰ میلیارد بشکه نفت شیل تخمین زده شد