Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حکم جلب سعید مرتضوی صادر شد

حکم جلب سعید مرتضوی صادر شد
Copyright MehrNews
Copyright MehrNews
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سعید مرتضوی در جلسه رسیدگی به اتهاماتش در بخش دوم پرونده کهریزک حضور نداشت با این حال پرونده برای اجرای احکام ارسال شده است.

آگهی

میر مجید طاهری روز شنبه در گفتگو با مهر از ارسال پرونده سعید مرتضوی در بخش کهریزک به اجرای احکام و صدور حکم جلب برای او خبر داد.

این وکیل مدافع خانواده روح الامینی اضافه کرده : «امروز که از اجرای احکام پیگیری کردم به من گفتند که حکم جلب سعید مرتضوی دادستان وقت تهران برای اجرای محکومیت دو سال حبس به اتهام معاونت در قتل صادر شده است.»

بیشتر بخوانید:

سعید مرتضوی در پرونده کهریزک به دو سال حبس محکوم شد

محسن روح‌الامینی، یکی از سه جان‌باخته زندان کهریزک در جنوب تهران بود. در پی بالاگرفتن اعتراض‌ها در تهران به نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸، شماری از بازداشت‌شدگان تظاهرات به زندان کهریزک منتقل شدند. در تیرماه سال ۱۳۸۸ گزارش‌های متعددی از بدرفتاری و شرایط نامناسب این بازداشتگاه منتشر شد و پس از اعلام فوت سه زندانی، رهبر ایران دستور تعطیلی این زندان را صادر کرد.

دادگاه کیفری استان تهران پیش از این قاضی مرتضوی را از اتهام مربوط به معاونت در قتل در پرونده کهریزک، تبرئه کرده بود. با این حال و به گفته وکیل آقای روح‌الامینی، پس از اعتراض خانواده مقتول به این حکم دادگاه تجدید نظر استان وی را به دو سال حبس محکوم کرد.

سعید مرتضوی در جریان سومین جلسه دادگاه پرونده زندان کهریزک، از خانواده‌های قربانیان این بازداشتگاه «عذرخواهی» کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سعید مرتضوی دستگیر شد

افشاگری وزیر سابق اطلاعات: زهرا کاظمی ضرب و شتم شد و سرش به جدول خیابان اصابت کرد

عذرخواهی سعید مرتضوی از خانواده های جانباختگان زندان کهریزک