Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حمایت ترامپ از گسترش محدودیت فروش سلاح گرم

حمایت ترامپ از گسترش محدودیت فروش سلاح گرم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ترامپ به نمایندگان جمهوری‌خواه: «انجمن ملی سلاح نفوذ زیادی بر شما دارد... من به آنها نیازی ندارم... قبلا هم به آن‌ها گفته‌ام وقتش است به این مهملات پایان دهیم.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه در دیدار با تعدادی از نمایندگان کنگره با حمایت از طرح‌های محدود کردن فروش اسلحه، تعجب نمایندگان دموکرات و ناراحتی جمهوری‌خواهان را در پی داشت.

آقای ترامپ که پس از تیراندازی خونبار دبیرستان استون‌من-داگلاس فلوریدا در چهاردهم فوریه و کشته شدن ۱۷ دانش‌آموز و معلم، نسبت به اصلاح قوانین فروش سلاح تمایل نشان داده بود، در این جلسه گفت که می‌خواهد از لایحه بررسی پیشینه خریداران اسلحه فراتر برود و خواستار طرحی «جامع» برای نظارت بر فروش سلاح شد.

در این جلسه گفتگو که به صورت مستقیم از شبکه‌های تلویزیونی ایالات متحده پخش می‌شد، دونالد ترامپ خواستار کامل‌تر شدن طرح پیشنهادی جان کارنین، سناتور جمهوری‌خواه درباره بررسی پیشینه خریداران شد و گفت:‌ «شما در زمینه بررسی پیشینه باید خیلی خیلی قدرتمند تر عمل کنید و خجالت نکشید.»

رئیس جمهوری ایالات متحده افزود: «خیلی خوب است که بتوانیم همه موارد لازم رابه این قانون اضافه کنیم.»

جان کورنین می‌گوید که اصرار بر گسترش این لایحه می‌تواند اجماع به دست آمده بر سر آن را بر هم بزند. وی به آقای ترامپ درباره برداشتن گام بزرگ هشدار داده و گفت: «در گذشته هم ما در انجام کارهایی که حتی می‌دانستیم در توانمان هست، شکست خورده ایم.»

این اولین‌بار نیست که آقای ترامپ بر خلاف تمایل حزب جمهوری‌خواه عمل می‌کند. وی که در انتخابات سال ۲۰۱۶ از حمایت انجمن ملی سلاح برخوردار بود، با حمایت از طرح محدود کردن فروش سلاح گرم، خود را در مقابل یکی از سنت‌های هم حزبی‌هایش قرار می‌دهد. 

آقای ترامپ در جلسه روز چهارشنبه هم حزبی‌های خود را بخاطر ترس از دست دادن حمایت انجمن ملی سلاح (NRA) و از دست دادن رای سرزنش کرد و افزود: «آن‌ها نفوذ زیادی بر شما دارند اما قدرت نفوذشان بر من کمتر است. من به آنها نیازی ندارم. او اضافه کرد که روز یکشنبه نیز در مهمانی خصوصی به مقامات این انجمن گفته است: «زمان آن رسیده که این مهملات را پایان دهیم.»   

بیشتر بخوانید:

پیش از این در ماه ژانویه ۲۰۱۸ نیز وی با گروهی از نمایندگان هر دو حزب درباره قوانین مهاجرتی ملاقات کرده بود اما مخالفت شدید حزب جمهوری‌خواه مانع رسیدن به یک توافق جامع شد.

چاک شومر، سناتور دموکرات پس از جلسه روز چهارشنبه گام بعدی دونالد ترامپ را مهم دانست و گفت: «با وجود فشارهای شدیدی که در راه خواهد بود، رئیس جمهور باید به این اصول (مطرح شده در جلسه) پایبند بماند.»

دونالد ترامپ می‌گوید که از افزایش سن خریداران اسلحه از ۱۸ سال به ۲۱ سال حمایت می کند. اما پت تامی، سناتور جمهوری‌خواه گفته است که این موضوع به جوانانی که می‌خواهند از «شکار لذت ببرند» یا «تمرین هدف‌گیری» کنند، ضربه خواهد زد.

در روزهای گذشته رئیس جمهوری ایالات متحده پیشنهاد ممنوعیت تغییر سلاح‌های نیمه خودکار به سلاح‌های خودکار و همچنین تقویت بررسی پیشینه  متقاضی خرید سلاح را مطرح کرده بود.

با وجود حمایت‌های صورت گرفته از سوی آقای ترامپ در زمینه گسترده کردن لایحه کنترل فروش سلاح، وی همچنان از طرح خود برای مسلح کردن معلمان ماهر در تیراندازی به اسلحه دفاع کرد.

بسیاری از قانونگذاران در جلسه روز چهارشنبه این موضوع را به شدت رد کردند و رئیس جمهوری آمریکا نیز پذیرفت که این تصمیم را بر عهده دولت‌های ایالتی بگذارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیراندازی در یک کنیسه در پیتسبرگ آمریکا چندین کشته برجای گذاشت

مهاجم برهنه ۴ نفر را کشت

مجلس نمایندگان آمریکا طرح تحریم دیوان کیفری بین‌المللی را به دلیل حکم مربوط به اسرائیل تصویب کرد